Demircan : “Onlar Hep Kahramandı”

Hemşireler Günü nedeniyle açıklama yapan Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, “Onlar bugün değil, hep kahramandı ve öylede kalacaklar” dedi.Hemşirelerin sağlık hizmetleri sunumunun mihenk taşı olduğunu belirten...

Yayınlanma:
Demircan : “Onlar Hep Kahramandı”

Hemşireler Günü nedeniyle açıklama yapan Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, “Onlar bugün değil, hep kahramandı ve öylede kalacaklar” dedi.

Hemşirelerin sağlık hizmetleri sunumunun mihenk taşı olduğunu belirten Demircan, “Özverinin ve fedakârlığın ismi beyaz melekler. Cephenin en ön saflarında savaşan amazonlar. Dün daha mı kolaydı işleri. Onlar bugün değil, hep kahramandı ve öylede kalacaklar. Başta hemşire arkadaşlarımız için kullanılan “yardımcı” ibaresini asla kabul etmediğimizi belirtmek istiyorum. Hemşirelik bilgi, beceri, kabiliyet, özveri gerektiren kutsal bir meslektir. Bu mesleği icra etmek sanıldığı kadar da kolay değildir. Geçmiş zamanda mesleklerini nasıl zor koşullarda yaptılarsa bugün de daha zor koşullarda büyük bir özveri ile görevlerini yapmaktadırlar. Hemşire arkadaşlarımızın veya tüm sağlık çalışanlarının öneminin sadece bu pandemi döneminde farkına varılmaması gerekirdi, umarım bundan böyle sağlık çalışanlarının toplum içerisinde ne denli önemli bir görevi icra ettikleri çok daha iyi anlaşılır. Ve şifa veren ele vefa gösterilir” dedi.

EK ÖDEMELER EMEKLİLİĞE YANSITILMALI

Hemşirelerin sorunlarının hala çözüme kavuşturulmadığını anlatan Demircan, şunları söyledi, “Geçtiğimiz yıllarda sağlık çalışanları adına talep ettiğimiz fakat bir arpa boyu yol alınamayan ve halen kanayan bir yara olan başta ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmaması, fiili hizmet tazminatının kapsam darlığı, 3600 muamması, performans yönetmeliğinden doğan mağduriyet, çağımızın vebası yönetici hastalığı mobbing uygulamaları, liyakata önem verilmeyişi, çalışma barışının sağlanmayışı, defalarca müjdelenen kreş sorununun çözülmemesi, eğitim haklarının önündeki keyfi uygulamalar, fazla mesai ve nöbet ücretlerinin güncellenmemesi ve en önemlisi görevleri başında vefat eden sağlık çalışanlarının şehit sayılmaması gibi sorunlar yumağı ve korona gölgesinde yeni bir Hemşireler Haftası kutluyoruz. Öncelikle korona virüs nedeniyle şuan hastanelerde veya evlerinde tedavi görmekte olan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Vefat eden sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Devletimizin yurt içinde ve yurt dışında şefkat elini uzatan, hava, deniz ve karada görevlerini büyük bir özveri ile gerçekleştiren hemşirelerimizin 12 Mayıs Hemşireler Günü’nü tebrik ediyorum”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet