Deniz Gayrimenkul’de yeni pay hakkı kullanım tarihleri

Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş’de yeni pay hakkı kullanım tarihlerine ilişkin bildirim yapıldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

”SPK tarafından onaylanan izahname kapsamında gerçekleştirilecek sermaye artırımında, pay sahiplerimizin ellerindeki payların %166,666666 oranında yeni pay alma hakkı bulunmaktadır. Yeni pay alma hakları (rüçhan hakkı) izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak 15.04.2021 ile 30.04.2021 tarihleri arasında 15 gün süreyle kullandırılacaktır. Mevcut pay sahipleri, yeni pay alma haklarını 1 TL nominal değerli 1 pay için 1 TL değer üzerinden kullanacaklardır. Pay bedelleri DenizBank Maslak Ticari Merkez İstanbul Kamu Finansmanı Şubesi’nde bulunan 3580-266836-354 (IBAN: TR830013400000026683600003) nolu TL hesaba yatırılacaktır. Sermaye artırımında yeni pay alma hakkını kullanmak isteyen tasarruf sahiplerinin BİST’de işlem yapmaya yetkili borsa üyesi aracı kurumlardan birine başvurmaları gerekmektedir. Bu sermaye artırımında yeni pay alma hakkını kullanmak istemeyen pay sahiplerimiz, yeni pay alma hakkı kullanım süresi içinde bu haklarını satabilirler. Yeni pay alma hakkı kullanımından kalan pay olması halinde bu paylar 2 iş günü süre ile nominal değerden düşük olmamak üzere BİST Birincil Piyasa’da oluşan fiyattan satışa sunulacaktır.”
 

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 103 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber