Dijital dünyadaki verileriniz artık Türkiye Sigorta güvencesinde

Sigorta sektörünün lider şirketi Türkiye Sigorta, dijital ortamdaki risklere karşı verileri güvence altına alan Finansal Siber Koruma Sigortası ürününü piyasaya sundu.

Yayınlanma:
Dijital dünyadaki verileriniz artık Türkiye Sigorta güvencesinde

Sigorta sektörünün lider şirketi Türkiye Sigorta, dijital ortamdaki risklere karşı verileri güvence altına alan Finansal Siber Koruma Sigortası ürününü piyasaya sundu. Kimlik hırsızlığı, dolandırıcılık, ATM hırsızlığı, cüzdan kaybı ve kişisel şifre hırsızlığı gibi risklere karşı teminat sağlayan Finansal Siber Koruma Sigortası’yla dijital dünyadaki veriler de gücünü adından alan Türkiye Sigorta’nın güvencesi altına giriyor.


Pandemi ve onun sonuçlarından birisi olan uzaktan çalışma ile dijitalleşmenin hızlanması siber riskleri de beraberinde getiriyor. Dijitalleşen dünyayla birlikte internette her an daha fazla iz bırakırken, kötü amaçlı yazılımlar da günden güne etki alanını genişletiyor. Sigorta sektörünün lider ve öncü şirketi Türkiye Sigorta da bu alandaki risklere karşı Finansal Siber Koruma Sigortası’nı müşterilerinin hizmetine sunuyor.


Güvence kapsamı oldukça geniş

Finansal Siber Koruma Sigortası, dijital ortamdaki risklere karşı koruma sağlarken, geniş kapsamlı bir güvenceyi de sigortalılarına sunuyor. Kimlik hırsızlığı sebebiyle oluşabilecek gelir kaybı ve zorunlu olarak yapılacak hukuki masraflarla adınıza açılacak banka hesaplarında oluşacak zararlar yanında, dolandırıcılık kapsamında ödeme araçlarının hileli kullanımı ve ATM hırsızlığı ile ödeme kartı kullanılarak ATM’den çekilen paralar da Finansal Siber Koruma Sigortası güvencesi altına alınıyor. Tüm bunların yayında cüzdan kaybolması veya çalınması durumunda şahsi belgelerin, kredi/banka kartı ile finansal kurumlara ait internet şifrelerinin ele geçirilmesi kapsamında oluşacak zararlar da belirlenen limitler dahilinde güvence kapsamında. 


“Siber riskler Türkiye Sigorta güvencesi altında”

Dijitalleşen dünyada müşteri beklenti ve taleplerinin de değiştiğini ifade eden Türkiye Sigorta Strateji, Dijital Dönüşüm ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen, önümüzdeki dönemde özellikle siber koruma sigortalarına olan talebin artacağını söyledi. “Yapılan araştırmalar siber güvenlik ihlallerinin özellikle uzaktan çalışma ve pandemi döneminin de etkisiyle 2021 yılında katlanarak arttığını gösteriyor” diyen Türkmen sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu noktada Türkiye de dünyadaki siber saldırılardan en çok etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. Fidye yazılımları, kimlik avı hırsızlıkları, web tabanlı saldırılar, zararlı APT ve oltalama saldırıları, günümüzde en sık karşılaştığımız siber saldırılar. Bu saldırılar itibar ve para kaybına neden oluyor. Biz de müşterilerimizi bu saldırılardan korumak ve dijital dünyadaki verilerini güvence altına almak için Finansal Siber Koruma Sigortası ürünümüzü hayata geçiriyoruz.”

 

Siber Devriye Hizmeti

Türkiye Sigorta, tüm kişisel ve finansal bilgilerin güvenliği için dijital dünyanın risklerine karsı web üzerinden tarama yapan ve herhangi bir risk tespit edildiğinde kişilere haber veren Siber Devriye Hizmetini de ücretsiz olarak sigortalısına sunuyor. siberdevriye.turkiyesigorta.com.tr adresi üzerinden üyelik aktivasyonu sonrasında hizmetten faydalanmak mümkün.


PC/Antivirüs Koruma

Türkiye Sigorta Finansal Siber Koruma Sigortası’yla birlikte virüsler, korsanlar, online sahtecilik, kimlik hırsızlığı gibi tehditlerden koruyan Bitdefender Total Security ürünü de hediye ediliyor. Detaylı bilgi almak için turkiyesigorta.com.tr internet sitesi veya anlaşmalı bankalar ile Türkiye Sigorta acenteleri ziyaret edilebilir.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet