DİP TEMİZ TERTEMİZ PROJESİ 5. YILINDA

Alanya Rotary Kulübü ve Alanya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Dip Temiz Tertemiz” etkinliğinin Kızılkule önünde 5’incisi gerçekleştirildi.Alanya Rotary Kulübü Başkanı Güven Çoban, çevre bilinci...

Yayınlanma:
DİP TEMİZ TERTEMİZ PROJESİ 5. YILINDA

Alanya Rotary Kulübü ve Alanya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Dip Temiz Tertemiz” etkinliğinin Kızılkule önünde 5’incisi gerçekleştirildi.


Alanya Rotary Kulübü Başkanı Güven Çoban, çevre bilinci olan toplumların gelişmiş toplumlar olduğuna dikkat çekerek, “Gezegenimizde var olan kaynakları ne kadar korursak gelecek kuşaklara da o kadar yaşanabilir bir dünya bırakabiliriz. En önemli hayat kaynaklarımızdan birisi olan denizlerimizin temiz kalması, özellikle plastik gibi çok zor yok olan maddeler ile kirletilmemesi için mutlaka bilinçli olmamız gerekmektedir. Denize ve çevreye atılan bir plastik parçasının yüzyıllarca doğada kaldığı düşünülürse, çevre bilinci olan bir toplumun önemi daha çok anlaşılır. Alanya’mız bu konuda çok şanslı bir turizm cennetidir. Denizlerimiz ve plajlarımız temiz. Biz bu etkinliği çevre bilincinin daha da perçinlenmesi,  temiz ve temizliği sürdürülebilir deniz ile çevre için yapıyoruz. Biz bunları yaparken bir yandan da maalesef insanlar hala denizlerimizi kirletmeye devam ediyor. Biz temizlemeye devam edeceğiz ve vazgeçmeyeceğiz. Bu konuda bize desteklerini eksik etmeyen, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş’a, Alanya Sörf Kulübüne, Dolphin Dive firmasına, Alanya Çevre Eğitim ve Mavi Bayrak Derneği’ne (ALÇED) ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederim” dedi.

“AKDENİZ’DE BU YENİLİĞİN ÖNCÜSÜYÜZ”

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş da deniz temizleme çalışmaları ile temiz deniz için pek çok çalışma yürüttüklerini ve bu tip faaliyetlerle denizlerde yaşanan sorunlara dikkat çekmek istediklerini söyledi. “Türkiye’de en çok mavi bayraklı plaja sahip kentlerden birisi olan Alanya’da tüm yaz sezonu boyunca deniz yüzey temizleme çalışmaları devam etmektedir” diyen Erdoğmuş, “Akdeniz bölgesinin ilk deniz temizleme teknesi yine Alanya Belediyesi’ne aittir ve bir yenisi de çok yakında hizmet vermeye başlayacaktır. Rotary Kulübü ile 5’incisini gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet