Diyabetlilerden oluşan profesyonel bisiklet takımı “Team Novo Nordisk” Antalya Turu’nda yarışıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden Tip1 diyabetli sporcuların katılımıyla oluşan “Team Novo Nordisk”, diyabetli bireylere ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Yayınlanma:
Diyabetlilerden oluşan profesyonel bisiklet takımı “Team Novo Nordisk” Antalya Turu’nda yarışıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinden Tip1 diyabetli sporcuların katılımıyla oluşan “Team Novo Nordisk”, diyabetli bireylere ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Takım 2022 sezonunu 10 Şubat’ta, Türkiye’de Antalya Bisiklet Turu ile açıyor.

 

Dünyanın tümüyle diyabetlilerden oluşan ilk profesyonel bisiklet takımı Team Novo Nordisk, 2022 sezonuna Türkiye’de 10-13 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Antalya Bisiklet Turu’yla başlıyor. Novo Nordisk bisiklet takımı, dünyanın her yerinde katıldığı profesyonel yarışlarda Tip 1 diyabetli bireyleri sporda olduğu gibi yaşamın her alanında aktif olmaya davet ediyor. 

 

Merkezi ABD’de, Atlanta’da olan Team Novo Nordisk UCI ProSeries’de yarışan profesyonel takım, bu yıl 10’ncu sezonunu yaşıyor. Profesyonel erkek takımı 13 ülkeden, yaşamlarını Tip1 diyabetle başarıyla sürdüren 18 sporcudan oluşuyor.  Takımda; Avustralya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, İngiltere (Man Adası), Macaristan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, İspanya ve ABD’den diyabetli sporcular yer alıyor. 

 

Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, şirket olarak misyonlarının, global iş birlikleri ve geleceğe yön veren yaklaşımla 21. yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan diyabeti yenmek ve obeziteyi değiştirmek olduğunu söyledi. Yaklaşık 100 yıldır kendini diyabet alanında toplumsal sağlığa adamış ve dünyanın en büyük vakfı tarafından yönetilen bir firma olan Novo Nordisk’in, insan sağlığına kattigi faydayı tüm kazanımların önüne koymaktan gurur duyduğunu sözlerine ekledi. Tip1 diyabetli bireylerin, doğru yönetimle hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadan, herkes gibi sporcu olabileceklerine dikkat çeken Dr. Burak Cem, “Bu nedenle de özellikle diyabetli bireylerin, sporun her dalındaki başarılı girişimlerini ve yaşam kalitelerini artirmayi hedefleyen çeşitli projeleri destekleyerek fark yarattığımıza inanıyoruz. Spor da bizim için bu alanlardan en öncelikliler arasında yer alıyor” dedi. 

 

Geçmiş yıllarda da Türkiye’de yarışlara katılmış olan Team Novo Nordisk’in menajeri Vassili Davidenko, “2022 sezonunun açılışı için Türkiye’ye gelmekten büyük heyecan duyuyoruz. Heyecanlı gençlerden oluşan güzel bir takımımız var. Bu aynı zamanda gelişim programımızı vurgulamanın ve nelerin mümkün olduğunu göstererek diyabette değişimi destekleme mesajımızı vermenin de en iyi yolu” dedi. 

 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet