Doktora Ve Yüksek Lisans Yapan Öğretmenlerin Ek Ders Mağduriyetleri

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kadrolarda görev yapan öğretmenlerden doktora ve yüksek lisans yapan öğretmenlere ek ders ücretleri %20 ve %7 oranlarında artırımlı ödenmektedir. Türk Eğitim-Sen bu konu ile ilgili açıklamalarda...

Yayınlanma:
Doktora Ve Yüksek Lisans Yapan Öğretmenlerin Ek Ders Mağduriyetleri

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kadrolarda görev yapan öğretmenlerden doktora ve yüksek lisans yapan öğretmenlere ek ders ücretleri %20 ve %7 oranlarında artırımlı ödenmektedir. Türk Eğitim-Sen bu konu ile ilgili açıklamalarda bulunarak mağduriyetin giderilmesi gerektiğini vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kadrolarda görev yapan öğretmenlerden doktora ve yüksek lisans yapan öğretmenlere ek ders ücretleri %20 ve %7 oranlarında artırımlı ödendiğini belirten Türk Eğitim-Sen, ” Bu ücret fiilen derse girmedikleri gerekçesi ile öğretmenlere artırımlı olarak ödenmemektedir. İlgili mevzuat hükümlerinde ek ders ücretinin artırımlı olarak ödenebilmesi için fiilen ders okutma şartı getirilmiştir. Ancak, mevzuat hükümlerinde bazı öğretmenlerin fiilen derse girme görevi bulunmadığından ek ders ücretleri artırımlı ödenmeyerek öğretmenlerin mağduriyetine sebebiyet verilmektedir.

Aynı çalışma ortamında çalışan ve öğretmen olarak görev yapan devlet memurları arasında bu şekilde bir ayrım yapılmasının kabulü mümkün olmadığı gibi hakkaniyet kurallarına da aykırıdır. Türk Eğitim-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul/kurumlarda görev yapan fiilen derse girmeyen öğretmenlerden, doktora ve yüksek lisans yapanlara ek ders ücretlerinin diğer öğretmenler gibi sırasıyla %20 ve %7 artırımlı ödenmesi, ek ders ücretlerinin artırımlı ödenebilmesi için gerekli mevzuat değişiklerinin yapılması hususunda, MEB’e talepte bulunduk.” açıklamasında bulundu.

Doktora Ve Yüksek Lisans Yapan Öğretmenlerin Ek Ders Mağduriyetleri

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet