DÜNYANIN EN BÜYÜK AÇIKSU YÜZME YARIŞLARI SERİSİ OCEANMAN, SPORUN BAŞKENTİ ALANYA’DA!

4 kıtadan 18 ülkeyi kapsayan dünyanın en büyük Açıksu Yüzme Yarışları Serisi Oceanman, Türkiye’de ilk kez yapılacak. Oceanman Türkiye; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Alanya Belediyesi’nin...

Yayınlanma:
DÜNYANIN EN BÜYÜK AÇIKSU YÜZME YARIŞLARI SERİSİ OCEANMAN, SPORUN BAŞKENTİ ALANYA’DA!

4 kıtadan 18 ülkeyi kapsayan dünyanın en büyük Açıksu Yüzme Yarışları Serisi Oceanman, Türkiye’de ilk kez yapılacak. Oceanman Türkiye; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde 11-12 Mayıs tarihleri arasında sporun başkenti Alanya’da gerçekleştirilecek. Her yaştan ve her seviyeden yüzücülerin katılacağı organizasyonda 1,5 / 5 / 10 kilometre yarışlarının yanı sıra 3*750 metre ‘Oceanman Team’ takım ve 500 metre ‘Oceanman Kids’ ç


Türkiye’de Bir İlk Gerçekleşiyor! Dünyanın Dört Bir Yanından Yüzücüler Alanya’da Buluşuyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜK AÇIKSU YÜZME YARIŞLARI SERİSİ OCEANMAN, SPORUN BAŞKENTİ ALANYA’DA!

4 kıtadan 18 ülkeyi kapsayan dünyanın en büyük Açıksu Yüzme Yarışları Serisi Oceanman, Türkiye’de ilk kez yapılacak. Oceanman Türkiye; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde 11-12 Mayıs tarihleri arasında sporun başkenti Alanya’da gerçekleştirilecek. Her yaştan ve her seviyeden yüzücülerin katılacağı organizasyonda 1,5 / 5 / 10 kilometre yarışlarının yanı sıra 3*750 metre ‘Oceanman Team’ takım ve 500 metre ‘Oceanman Kids’ çocuk yarışları da olacak.

Türkiye’nin En Güzel Parkurunda Yarışıyoruz. #AroundTheCastle

Toros Dağları ile Akdeniz’in maviliği arasında yer alan cennet belde Alanya, Keykubat ve Kleopatra arasındaki efsanevi parkuru ile adından söz ettirecek.  Oceanman Türkiye, 5 ve 10 kilometre yarışları Keykubat ve Kleopatra Plajları arasında yapılacak. Yüzücüler Alanya Kalesi çevresinde, ‘Around The Castle’ sloganıyla efsanevi parkuru deneyimleyecek. Keykubat Plajı’ndan verilecek start ile Alanya kalesi çevresinde yüzüp, Kleopatra Plajı’nda 5K Half Oceanman tamamlanacak. 10K Oceanman yüzücüler ise Kleopatra Plajı’nda beslenme noktasında soluklanıp Keykubat Plajı’na geri yüzecekler.

23 Ülkeden 645 Yüzücü, ‘Ben de Oradaydım!’ Diyecek

Dünyanın farklı yerlerinden organizasyona katılacak olan 23 ülkeden, 212’si yabancı toplam 626 yüzücü yepyeni bir coğrafya keşfedecek. Keşfedecekleri yeni coğrafyada, ‘Ben de oradaydım!’ diyecekler. Rekabetin ötesinde kalıcı etkisi olan, anlamlı ve unutulmaz bir deneyim yaşayacaklar.

Oceanman Türkiye’de, Güvenlik Üst Seviyede!

Oceanman Türkiye organizasyonunun ilk önceliği sporcuların güvenli ve emin bir şekilde yarışı tamamlaması olacak. Parkur üzerinde sporcuların yönünü rahat bulabilmesi için uluslararası standartlarda 12 balon konumlandırılacak. Balonlar 5k ve 10k yarışçıları için farklı renklerde olacak. Yine balonlarla belirlenmiş 8 farklı noktada da sabit olarak bekleyen tekneler yer alacak. Her teknede sağlık ve dalgıç-cankurtaran ekipleri bulunacak. Türkiye’de ilk kez olacağı üzere her sporcu beline zorunlu olarak swimbuoy (yüzme güvenlik balonu) takacak. Yüzücüler bu balonlar sayesinde su üzerinde görünür kılınacak.

Dünya Finallerine Slot Kazanma Şansı!

Heyecan ve rekabetin en üst seviyede yaşanacağı Oceanman Türkiye, Dünya Finali’nde yüzme şansı da yaratacak. Slot kazanma mücadelesi 5K ve 10K’da her yaş grubunu kapsıyor. 10K’da 5 slot, 5K’da 7 slot verilecek. Kendi yaş kategorilerinde dereceye girenler, Kasım ayında Dubai’de yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacaklar.

Spor Gönüllüleri

Türkiye genç nüfusuyla gönüllülük faaliyetlerinde en dikkat çekici, potansiyeli en yüksek ülkelerden biri. Ülkemizin sportif geleceğine katkıda bulunmak amacıyla hareket eden Spor Gönüllüleri de, Oceanman Türkiye’de olacak. Okul Öncesi Fiziksel Aktivite Programı ile sosyal farkındalığın artması amaçlanırken, Oceanman Türkiye ile okul öncesi eğitimcilerinin eğitilmesi çalışması da yapılacak. En büyük amaç, çocukların büyük bir uluslararası organizasyonun parçası olma hissini onlara yaşatmak.

Hava Durumu

Yarış gününde havanın 32 derece olması bekleniyor. Rüzgarsız günde, dalgasız denizde su sıcaklığı da 21,5 derece olacak. Sporcular tercih ederse ‘wetsuit’ giyebilecek.

Yarış Programı Şöyle;

 11 Mayıs 2019

 10.00 – 12.00 Spor Gönüllüleri Derneği Plaj Etkinlikleri       Keykubat Plajı

10.00 – 18.00 Yarış Kiti Dağıtımı ve Kayıt                            Keykubat Plajı

12.00               Yarış Birifingi (Kids Team)                            Keykubat Plajı

12.30 – 13.30 Oceankids Start                                             Keykubat Plajı

15.00 – 16.30 Oceanteam Start                                           Keykubat Plajı

18.30               Oceanteam Ödül Töreni                                Keykubat Plajı

19.00               Teknik Toplantı (1,5K-5K-10K)                      Keykubat Plajı

19.55               Makarna Partisi                                              Keykubat Plajı

 12 Mayıs 2019

09.00 10K Oceaman Start

09.30 5K Half Oceanman Start

15.00 1.5k Ocean Sprint Start

17.00 Ödül Töreni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet