En genç, en sıradışı lider şarkı söyleyip partilileri coşturdu

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, İstanbul’daki gençlik şöleninde sahneye çıkıp şarkılar söyleyerek gençleri coşturdu, gündeme ilişkin dikkat çekici açıklamalar yapı.

Yayınlanma:
En genç, en sıradışı lider şarkı söyleyip partilileri coşturdu

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, İstanbul’daki gençlik şöleninde sahneye çıkıp şarkılar söyleyerek gençleri coşturdu, gündeme ilişkin dikkat çekici açıklamalar yapı.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Lideri Hüseyin Baş, İstanbul Gençlik Teşkilatı tarafından Fatih’te düzenlenen Gençlik Şöleni’ne katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şölende BTP İstanbul teşkilatının merhum genel Başkan Prof. Dr. Haydar Baş öncülüğünde yaptığı programlardan kesitlerin de yer aldığı sinevizyon izletildi.

Genç liderden usta sanatçılara taş çıkarken performans

Yoğun katılımın olduğu BTP Gençlik Şöleni’nin en dikkat çekici yanı, Genel Başkan Hüseyin Başın sahneye çıkıp şarkı söylemesi oldu.

BTP liderinin orkestra eşliğinde söylediği şarkılara salonu dolduran gençler de eşlik edince coşku zirveye çıktı.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın sahnede gösterdiği performans salonda büyük coşkuya neden olurken sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Cumhurbaşkanlığına, ‘Lozan’da gizli madde var mı?’ sorusu

BTP lideri Hüseyin Baş yaptığı konuşmadaysa gündeme ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

‘Lozan'da bir gizli madde var ve biz o yüzden madenlerimizi çıkaramıyoruz’ şeklindeki iddiayı son yıllarda sık sık duyduğunu ifade eden Hüseyin Baş, bu konuda Cumhurbaşkanlığına soru sorduklarını ifade etti.

Baş, “Ben bunu hiçbir Cumhurbaşkanı'nın ağzından, Başbakan'dan, Bakan'dan duymadım ama böyle bir dedikodu dolaşıp gidiyor. Bu dedikodu nereden çıkıyor? Cumhurbaşkanlığına, Lozan Antlaşması'nda yüz yılı kapsayan gizli bir madde var mı, bu maddenin içinde madenlerimizi çıkaramayacağımız hususu var mı, varsa lütfen bunu açıklayın. Sadece gizli madde olduğunu, 2023'te rahat edeceğimizi, kendi kaynaklarımızı kullanacağımızı açıklayın diye bir talepte bulunduk. Hiçbir cevap da gelmedi sağ olsunlar. Böyle bir gizli madde yok ama Türkiye'de bir nesil düşünün, neredeyse tamamı böyle bir yalanla uyutulmuş. Şimdi biz gençler olarak bu yalanlara kanmıyoruz, çünkü biz bilgiye ulaşabilen insanlarız” dedi.

“Maalesef orta yaş üstü bazı insanlar gençleri cahillikle suçluyor aslında cahil olan bizi cehaletle suçlayanlardır” diyen Hüseyin Baş şöyle devam etti; “Bizim bilgiye erişimimizi hayal edemiyorlar. Biz soru sorabilen, aldığımız cevabın kaynağını araştırabilen bir nesil olarak geldik. Bugün benim mücadelem de, önümüzdeki on yıllara yayılacak mücadelemiz de, bu neslin artık Türkiye'de çok işler başarabileceğini bütün Türkiye'ye ve Türk siyasetine göstermek ve bunu başaracağız. Bütün Türkiye'ye şunu göstereceğiz, bu nesil, bu gençler Türkiye'yi başka hiç kimseye ihtiyaç duymadan kurtarır.”  

“Biz de tek başına iktidardan çok çektik”

Konuşmasında “Bize tarih ahkâmı kesiyorlar. Biz şöyle yaşadık böyle yaşadık vs. diyorlar” ifadelerini kullanan BTP lideri, ‘Biz koalisyonlardan çok çektik’ diye yapılan yoğun bir propaganda vardır.  Ben buna şöyle cevap veriyorum. ‘Biz de tek başına iktidardan’ çok çektik. Dolayısıyla geçmişte yaşanmış, birilerinin canını sıkmış hadiselerin bedelini bugün biz ödemek zorunda değiliz. Gençler kendinize gelin, kendinizin farkına varın. Bunu Türkiye'deki bütün gençlere söylüyorum. Bugün gençlere bir gelecek kurgulamak için yola düşmüş siyasetçiler görüyorum, hepsine saygım sonsuz, siyasi tecrübelerinden istifade edilecek insanlar. Ama ben, benim yarınımı şekillendirecek insanların yarın da benimle olmasını isterim. Dolayısıyla yarın aramızda olamayacak insanların, bizim yarınımızı şekillendirmesine müsaade etmeyelim, gelin hep birlikte şekillendirelim. Emin olun bu ülkenin ekonomisini de, dış politikasını da, iç politikasını da, sosyal adaletini de, hukukunu da, emniyetini de, refahını da çözecek bilgiye ve kadroya sahip bir partiye davet ediyorum sizleri. Bağımsız Türkiye Partisi böyle bir partidir. Bugün Türkiye'de ekonomiye dair söyleyecek tek sözü olmayanların karşısında bir başkaldırıdır bu parti. 20 yıldır bunu yapan bir partiyiz biz. Bizim bambaşka bir ekonomik görüşümüz var, bir ekonomik sistemimiz var. Bu sistem Rusya'da, Çin'de uygulanan bir sistem” dedi.

“Rusya Milli Ekonomi Modeli ile ayağa kalktı”

Milli Ekonomi Modeli’ni uygulayan Rusya’nın ABD’nin tek kutuplu dünyasına son verdiğini ifade eden Hüseyin Baş bu duruma Ukrayna krizi üzerinden örnek verdi.

“Şuanda Rusya- Ukrayna krizi konuşuluyor” diyen BTP lideri şunları söyledi;  “Herkes olaya şuradan yaklaşıyor; ‘Rusya artık tek kutuplu dünyayı reddediyor ve ABD'nin karşısına çıkıyor. Rusya iki binli yılların başında bu güce sahip değildi ama artık bu güce sahip olduğu için ABD'ye kafa tutuyor. Ukrayna'daki krizin arkasında, İngiliz ve Amerikan ittifakına bir başkaldırıdır Rusya'nın hareketleri.’ Bu cümlelerin tamamını tırnak içinde söylüyorum. Bunu bütün gazeteciler, siyasetçiler, kanaat önderleri söylüyor. Peki Rusya ne oldu da ABD'ye kafa tutabilecek duruma geldi? “Ne oldu bu Rusya'ya” dediğinizde işte Rusya'da Milli Ekonomi Modeli'nin uygulandığını, 2013 yılında benim de içinde olduğum bir heyetin Rusya'nın meclisine gittiğini, orada merhum ve ebedi genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ın yaptığı sunumları hatırlıyoruz, Rusya'ya tavsiyelerini hatırlıyoruz. Dolayısıyla Rusya'yı bu kadar ayağa kaldıran bir model düşünün ki Türkiye'de ne yapmaz! Gençler, ben sizi BTP'ye davet ederken gelin halay çekelim, şarkı söyleyelim diye davet etmiyorum.  Bunları da yapalım ama bunun yanı sıra biz Türkiye'yi yönetiriz, biz Türkiye'yi kaldırırız, biz hep birlikte el ele veririz, gerçekten yarının Türkiye’sini inşa ederiz. Biz bunu yapabilecek güçteyiz, bilgideyiz.”

“Bu ülkenin imkanlarını kimlere seferber ettiniz?”

Türkiye’de her geçen gün artan hayat pahalılığı da BTP liderinin de gündemindeydi.

Kiralardaki artışlara dikkat çeken Baş, “Biz İstanbul'un en lüks semtlerinde, özel dairelerde öğrenci evlerinde kaldık, o evlerde bugün aileler kalamıyor. Bu ülkede bu para, bu imkan vardı. Bu imkanları kimlere seferber ettiniz? İşte bunu sormanın vakti geldi. Bugün Cumhurbaşkanlığının filosunda 13 tane uçak var. Bir uçağın değeri 400 milyon dolar. Ortalama marka cep telefonundan 1 milyon gencimize dağıtılabilirdi. Bir milyon adet cep telefonundan bahsediyorum. Bize 'çıkar telefonunu...' diyenler o uçağı hangi hangara sokacaklar” dedi.            

“Ülkede berber tutamayacak vaziyetteyiz”

Ülke insanının artık çareyi yurt dışında aradığına dikkat çeken Hüseyin Baş, “Doktorlar yurt dışına gidiyor diye sosyal medyada geziyor. Doktor, mühendis, yazılımcı dünyanın her yerinde aranan eleman. Geçen berbere gittim, bana 'yurt dışında bir iş var, tavsiye eder misiniz başkanım' diye sordu.  Biz ülkede berber tutamayacak vaziyetteyiz. Şu an da ülkenin geldiği durum bu ve bu hiç kimsenin umurunda değil. Hatta sanki bundan mutlular sofradan bir tabak eksildi diye...  Halbuki bu ülkenin en büyük zenginliğinin insan olduğunu unutuyorlar. İşte bütün bunların farkına varmak için, bütün bunları düzeltebilmek için Bağımsız Türkiye Partisi çatısında buluşmak zorundayız. Bakın gençler, BTP sizin için bir tercih değil bir zorunluluktur! Bu söylediğimi ya bugün anlayacağız, bunun yanında olacağız ya da bu söylediğimi bugün anlamayacağız 10 yıl sonra kafamızı duvarlara vuracağız. Bu söylediklerimi bir yere not edin. BTP bugünün gençliği için bir tercih değil zorunluluktur.”

“Erdoğan 3. kez aday olabilirse ben de 30 yaşında adayım”

Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin görüşlerini de açıklayan Hüseyin Baş, “Cumhurbaşkanımızın 3. kez aday olup olamayacağız hususunda bir tartışma var. Bu hususta anayasa maddesi nettir. Şimdi ben size soruyorum, arkamda mısınız?  Eğer anayasa uyarınca 3. kez aday olamayacak olan Cumhurbaşkanımızın 3. kez aday olmasına müsaade edilirse, 40 yaşın altında Cumhurbaşkanı adaylığı bizim anayasamıza göre yasak. Ben de 30 yaşında Cumhurbaşkanı adayı oluyorum ve YSK bunu kabul edecek, arkamda mısınız?  Ve size söz veriyorum, bir hafta geçmeden tek adam rejimini de kaldıracağım” şeklinde konuştu.

 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet