En Net Görüntüyü Dahua Gerçek 5MP Kameralar Sunuyor

Dahua’nın gerçek 5MP çözünürlükte görüntü veren kameraları 16:9 ölçeğinde, yüksek keskinlikte ve kalitesi bozulmamış görüntüler sağlayarak delillerin daima güvenle ve yüksek doğrulukla toplanmasını garanti ediyor   Dünyanın önde gelen video merkezli IoT çözümleri sağlayıcılarından Dahua Technology, tüm ürünlerinde yüksek görüntü kalitesine

Yayınlanma:
En Net Görüntüyü Dahua Gerçek 5MP Kameralar Sunuyor

Dahua’nın gerçek 5MP çözünürlükte görüntü veren kameraları 16:9 ölçeğinde, yüksek keskinlikte ve kalitesi bozulmamış görüntüler sağlayarak delillerin daima güvenle ve yüksek doğrulukla toplanmasını garanti ediyor

Dünyanın önde gelen video merkezli IoT çözümleri sağlayıcılarından Dahua Technology, tüm ürünlerinde yüksek görüntü kalitesine ve görüntülerin kullanıcılarına çeşitli kolaylıklar sunacak şekilde kaydedilmesine büyük önem veriyor. 

 

Keskin Görüntü - Güçlü Kanıt

Gelişen teknolojiyle birlikte 16:9 ölçekli ekranların git gide yayılması, geleneksel 4:3 video içeriklerinin esnemesine ve bu nedenle görüntüde bozulma oluşmasına neden oldu. Bu durum, görüntüyü doğru analiz etmenin çok önemli olduğu güvenlik alanında pek çok soruna yol açtı.

 

Dahua bu sorunun üstesinden gelmek ve delil toplama aşamasında büyük fayda sağlayacak yüksek çözünürlüklü görüntü sunmak için HDCVI serisi kamera ailesi yanında IPC ve WizMind 5 kameraları da güncelledi. HDCVI 6.0 PLUS ve WizMind 5 serisi kameralar gerçek 5MP video kaydettiği için HD çözünürlükteki tüm monitörlerde 16:9 oranında keskin bir görüntü sunabiliyor.

 

Daha düşük çözünürlüğe sahip kameralara kıyasla 5MP kameralar, 5MP@25fps video akışı ve daha geniş bir görüntüleme alanı sağlıyor. Canlı renklere sahip, net bir görüntü sahnede yer alan kişi ve araçların daha büyük bir kesinlikle tespit edilmesine yardımcı oluyor. 

 

Çözünürlüğün yanında ışık, güneş açısı, kurulum mekânı gibi faktörler de görüntü kalitesini ciddi oranda etkileyebiliyor. Eski kameralarda görüntünün bu değişkenlere göre elle ayarlanması zorunluyken, Dahua kameralar kurulum yapılan alanın iç mekân mı yoksa dış mekân mı olduğunu, ortamdaki ışığa göre yüksek dinamik çözünürlük gerekip gerekmediğini tespit edip parlaklık, karşıtlık, renk ve beyaz dengesi gibi görüntü ayarlarını otomatik olarak yaparak kaliteli bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. 

 

Yapay Zekâ Destekli Akıllı Güvenlik

Dahua güvenlik kameraları yüksek performanslı donanımlarını gelişmiş yapay zekâ teknolojisiyle birleştirerek her türlü senaryoda kapsamlı güvenlik sağlayan çözümler üretiyor. Dahua HDCVI 6.0 PLUS da sahip olduğu yüksek performanslı yapay zekâ çipi ve gelişmiş derin öğrenme algoritması sayesinde araçları ve insanları tanıyabiliyor. Yapay zekâyı iyi kullanan bir diğer ürünse Cooper-I Serisi kameralar. Dahua tarafından geliştirilen Akıllı Hareket Tespiti (SMD Plus) teknolojisini kullanan bu model, araçları ve insanları yüksek bir doğrulukla tanıyıp, hayvanlar, ışıklar veya gölgeler gibi ilgisiz şeylerden kaynaklanan yanlış alarmları engelliyor. 

 

HDCVI Üçü Bir Arada Kamera (TiOC) ile birlikte kullanıldığında SMD Plus, koruma alanı içine izinsiz giren kişileri uyarmak için uzaktan alarm ve spot ışığı kontrolü sunuyor. Buna ek olarak sistem, farklı kategorilerdeki hedefleri canlı olarak tarayıp bulabiliyor veya yapay zekâ ile kaydedilen görüntü içinde arama yaparak zamandan ve iş gücünden tasarruf etmeyi sağlıyor.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet