Finansal Hizmetler ve Sigortacılık Sektörü’nün En İyi İşverenleri Listesi Nisan’da açıklanacak

Great Place to Work®’ün 2022 yılının ilk sektörel En İyi İşverenler Listesi “Finansal Hizmetler & Sigortacılık”, 19 Nisan 2022’de açıklanacak.

Yayınlanma:
Finansal Hizmetler ve Sigortacılık Sektörü’nün En İyi İşverenleri Listesi Nisan’da açıklanacak

Great Place to Work®’ün 2022 yılının ilk sektörel En İyi İşverenler Listesi “Finansal Hizmetler & Sigortacılık”, 19 Nisan 2022’de açıklanacak. Listede yer almak isteyen ve henüz sertifika almamış organizasyonlar, 20 Mart 2022 tarihine kadar Great Place to Work® sertifikası almış olmalı!

 

Sahip olduğu verilerle bir işyerini harika hale getiren unsurların neler olduğunu ortaya koyan ve işyeri kültürü ile çalışan deneyimi konusunda global otorite konumunda bulunan Great Place to Work® Enstitüsü, 2022 yılında açıklayacağı pek çok sektörel listenin ilkini 19 Nisan 2022’de kamuoyu ile paylaşacak. Finansal Hizmetler ve Sigortacılık alanında Türkiye’nin ilk En İyi İşverenleri Listesi’nde yer almak isteyen ve henüz sertifika almamış organizasyonların 20 Mart 2022 günü sonuna kadar Great Place to Work® sertifikası almış olmaları gerekiyor.

 

Eyüp Toprak: “Yüksek güven kültürü ile finansal performans”

Enstitü olarak yapılan çalışmalarda güven kültürüne yatırım yapan organizasyonların finansal performanslarında pozitif oranda büyük farklar oluştuğunu belirten Great Place To Work® Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Bunun en çarpıcı örneği, dünya çapında bilinirliğe sahip Fortune 100 En İyi İşyerleri araştırması listesinde yer alan şirketlerin sektördeki diğer rakiplerine oranla 3,23 kat daha yüksek finansal getiriye sahip olduğunu göstermesi. Araştırmalarımız neticesinde gerçekleştirmiş olduğumuz vaka çalışmaları, şirketlerin yüksek güven kültürüne gerçekleştirdikleri yatırımlar sayesinde müşteri memnuniyetlerini üst seviyeye taşıdıklarını, çalışanları için tasarladıkları mükemmel işyeri kültürlerinin iş kalitesinin de artmasını sağlayarak endüstriye özgü ek yararları da ortaya koyuyor. Nisan ayında açıklayacağımız Finansal Hizmetler ve Sigortacılık sektörlerinin En İyi İşverenleri listemizde Türkiye’nin çalışmak için en iyi işyerlerini kamuoyu ile paylaşacağız. Organizasyonları, çalışan deneyimlerini ölçümleyerek elde edecekleri geri bildirimler ile daha iyi bir iş yeri kültürü oluşturmaları için önemli katkılar sunacak sertifikasyon programına davet ediyorum” dedi.

 

Harika işyerleri, Great Place To Work® sertifikası ile belgeleniyor

Great Place To Work® enstitüsü, farklı büyüklük ve sektörlerdeki organizasyonlara 30 yıldan fazla süredir 5 kıtada 60’tan fazla ülkede mükemmel iş yeri olmaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda ölçmeler yaparak, araştırma ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu bağlamda Great Place To Work® enstitüsü, çalışanların mevcut işyerlerindeki deneyimine odaklanan “Trust Index©” anketi ve Culture Audit© for All metodolojisine dayanan 5 alanda organizasyonun herkes için harika bir iş yeri oluşturmadaki deneyimlerini ölçümlemekte, raporlamakta ve yol haritaları çıkarmaktadır. Her yıl dünyanın dört bir yanında aynı kriterler dahilinde 7 binden fazla şirket ve 100 milyonun üzerinde çalışanla gerçekleştirilen anketlerle global çapta kıyaslanabilir sonuçlar elde ediliyor. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Great Place to Work® sertifikasını elde edebilmek ve bu unvanı 1 yıl boyunca tüm iletişim çalışmalarında kullanmak için şirketlerin Trust Index© skorunun yüzde 65 ve üzerinde olması gerekiyor.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet