Four Seasons Hotel Bosphorus Güven Kıraç’ın ‘HAIKU’ İsimli Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor

Four Seasons Hotel Bosphorus, başarılı sanatçı Güven Kıraç’ın ‘Haiku’ isimli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Yayınlanma:
Four Seasons Hotel Bosphorus Güven Kıraç’ın ‘HAIKU’ İsimli Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor

Four Seasons Hotel Bosphorus, başarılı sanatçı Güven Kıraç’ın ‘Haiku’ isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Güven Kıraç’ın resim tutkusunu yansıtan ve 30’dan fazla sanat eserinin yer aldığı serginin açılışı, 24 Şubat Perşembe günü Four Seasons Hotel Bosphorus’ta Atik Pasha Fuaye’de gerçekleşiyor. Collectible Art&Design katkılarıyla planlanan sergi, sevilen sanatçının tutkusu olan resim alanındaki son dönem eserlerden oluşuyor. Sergi 24 Mart tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

Four Seasons Hotel Bosphorus, benimsediği Türk geleneksel ve çağdaş sanatını paylaşma ve farkındalığı arttırma misyonu ile Türk sanatçıların eserlerini ağırlamaya, sanatseverlerle sanatı buluşturmaya devam ediyor. Yüz eserin üzerinde çağdaş sanat seçkisine ev sahipliği yapan otel, Türk çağdaş sanatını ziyaretçiler ile farklı formlarda buluşturuyor,  sanat severleri sergi ve söyleşilerde bir araya getiriyor.

İstanbul Boğazı’nın etkileyici manzarasına karşı konumlanan otel, Güven Kıraç’ın eserlerinden oluşan ‘Haiku’ isimli solo sergiyi 24 Şubat Perşembe günü gerçekleşecek açılış davetinin ardından sanat severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Sergi, Atik Pasha Fuaye’de, Collectible Art&Design katkılarıyla gerçekleşiyor.

Çok yönlü oluşuyla dikkat çeken Güven Kıraç’ın bir diğer tutkusu olan resim alanında son dönem çalışmalarını kapsayan eserlerinin, sanat severlerle buluşacağı ‘Haiku’ isimli sergide sanatçının 30’dan fazla eseri yer alıyor. Kanvas üzerine akrilik tekniği ile çalışan Kıraç’ın sergisi farklı tarzlarda ve ruh hallerinde form, stil ve tekniklerin denemelerinden oluşuyor.

Sanatçı sergisiyle ilgili olarak; ‘artık yolum bildiğimi ve yapabildiğimi hep tekrar etmek değil, yeni formlar ve figürler aramak. Çalışmalarımda geçmişi, geleceği olmayan, bir cisim olamamış ve bir isim alamamış lekeler bağımsız olarak gezinirken tualimde keşfediliyorlar. Bazen de HAİKU gibi hissettiklerimi, anlatmak istediklerimi alelacele sanki vaktim yokmuş gibi büyük bir tezcanlılıkla tuvale aktarıyorum’ diyor. Kıraç eserlerinde bilinç akışıyla hep denemek ve aramak yaklaşımıyla hareket ettiğini vurgularken Henri Matisse’in ‘Bir sanatçı asla mahkum; tarz mahkumu, itibar mahkumu, başarı mahkumu olmamalıdır’ sözünün de her zaman kendisini etkilediğini ifade ediyor. Sanatçının eserleri 24 Mart tarihine kadar Four Seasons Hotel Atik Pasha Fuaye’de ziyaret edilebilecek.

Lead With Care programı ile hijyen ve fiziksel mesafe protokollerini titizlikle hayata geçiren otel, etkileyici yeme-içme etkinlikleri ve kaliteli servisinin yanı sıra güncel sanatın da nabzını tutarak ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet