Fujitsu’nun Yeni NVIDIA GPU destekli sunucusu PRIMERGY GX2460 M1

Fujitsu, gelişmiş yapay zeka iş yükleri için NVIDIA GPU ile hızlandırılmış bilgi işlemini genel müşteriler için erişilebilir hale getirerek küresel veri odaklı dönüşümü besliyor. NVIDIA GPU odaklı PRIMERGY GX sunucu portföyünün genişletilmesi, hem bugün hem de gelecekte gelişmiş işleme görevleri için yüksek hızlı performans sağlıyor.

Kuruluşlar tarafından toplanan ve depolanan verilerin çoğu şu anda kullanılmamaktadır. Ancak NVIDIA GPU hızlandırılmış bilgi işlem bunu değiştirmeye hazır. Analiz firması Gartner’a göre, sunucu GPU pazarı 20% CAGR1‘ genişlemeye devam ediyor. İşletmeler, AI ve veri bilimi, derin öğrenme, veri analitiği, sanal masaüstü altyapısı (VDI) ve grafikler de dahil olmak üzere iş yüklerini önemli ölçüde hızlandırmak için veri merkezlerinde GPU’ları giderek daha fazla kullanıyor.

GPU hızlandırılmış iş yükleri için açıkça tasarlanan yeni Fujitsu Server PRIMERGY GX2460 M1, gelişmiş AMD işlemcileri ve yüksek hızlı PCIe Gen4.0 şeritleri ile en son işlemci teknolojisini kullanarak hem bilgi işlem yeteneğini hem de NVIDIA GPU işletimini ve veri aktarımını optimize eder. Bu, yoğun veri iş yükleri için sunucu performansında önemli bir artış sağlar. Kuruluşların daha fazla öngörüler ortaya çıkararak ve verilerinden daha hızlı değer elde ederek müşteri deneyimlerini dönüştürmelerine, yeni pazarlar açmalarına ve çalışanları ve süreçleri daha üretken hale getirmelerine olanak tanıyarak rekabet avantajı yaratabilir.

Gelişmiş kurumsal iş yükleri için mükemmel fiyat performansı

Gelişmiş kurumsal iş yükleri için mükemmel bir fiyat ve performans oranı sunan çift soketli raf sunucusu PRIMERGY GX2460 M1, 32 çekirdeğe kadar ikinci nesil AMD EPYC serisi CPU işlemcileri, 1TB DDR4 bellek ve dört adede kadar NVIDIA veri merkezi GPU’ları içerir. Sekiz NVMe / SATA sürücüsü, büyük miktarda veri için ışık hızında depolamayı garanti ederken, altı2 adet yüksek hızlı PCIe Gen4.0 arabirimi, esnek genişletilebilirlik için GPU’ları, depolama ve ağ kartı seçeneklerini destekler. Kompakt form faktörü ile çok yönlü sunucu, enerji verimliliği için tasarlanmıştır ve böylece toplam satın alma maliyetinde düşüş sağlar. Fujitsu Yazılım Altyapı Yöneticisi (ISM) aracılığıyla diğer veri merkezi altyapılarıyla birlikte kolayca yönetilebilir.

Fujitsu Kategori Yönetimi ürünleri Avrupa Başkanı Oliver Delachapelle, değerlendirmesinde, verinin değerine vurgu yaptı: “Veri, şirketin büyüklüğü ne olursa olsun, tüm endüstriler için günümüzün veri odaklı dünyasında önemli bir iş aracıdır. Bilgi katlanarak büyümeye devam ettikçe, kuruluşların daha hızlı hareket ettirmesi, daha fazla depolaması ve kenar, veri merkezi ve bulutta işlemesi gerekir. GPU hızlandırılmış bilgi işlem, bunu akıllıca yapmak için ihtiyaç duydukları platformdur. Bu nedenle primergy portföyünü, müşterilere tüm yapay zeka (AI), veri bilimi, grafik, yüksek performanslı bilgi işlem ve VDI iş yükleri için ideal bir çözüm sunan yepyeni, son teknoloji ürünü bir sunucu kategorisi olan PRIMERGY GX2460 M1’in tanıtımıyla genişlettik. Artan bilgi işlem gücünden yararlanarak işletmeler verilerinden daha fazla sonuç çıkarabilecek, yeni fırsatların kilidini açabilecek ve en iddialı veri odaklı büyüme stratejilerini takip edebilecekler.”

Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik

The PRIMERGY GX2460 M1 is available to order from November 2020, either directly from Fujitsu or via Fujitsu SELECT channel partners.

PRIMERGY GX2460 M1, Kasım 2020’den itibaren doğrudan Fujitsu’dan veya Fujitsu SELECT kanal ortakları aracılığıyla sipariş edilebilir.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: