Gebe Okulu’nda Anne Adayları Eğitilecek

Yaklaşık iki yıldır Ünye Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Gebe Okulu anne adaylarına daha kaliteli hizmet sunabilmek için güncellenerek standartlara uygun hale getirildi.Ünye Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyetini sürdüren...

Yayınlanma:
Gebe Okulu’nda Anne Adayları Eğitilecek

Yaklaşık iki yıldır Ünye Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren Gebe Okulu anne adaylarına daha kaliteli hizmet sunabilmek için güncellenerek standartlara uygun hale getirildi.

Ünye Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyetini sürdüren Gebe Okulunda gebe, gebe adayı ve yakınlarına doğum öncesi, doğuma hazırlık, doğum ve doğum sonrası döneme ilişkin eğitim ve danışmanlık hizmeti sunuluyor. Kurs kapsamında; doğal doğum eylemi, sezaryen ile doğum eylemi, nefes egzersizleri, anne sütü ve emzirme, gebelik ve lohusalıkta beslenme, gebelikte tehlike belirtileri, gebelikte yapılabilecek egzersizler yer almakta ve bu hizmet tüm gebelere ücretsiz olarak sunuluyor. “Sağlık Bakanlığının temel hedeflerinden biri; gebelik dönemi ile doğum sürecinde anne-bebek sağlığı açısından daha kaliteli, verimli, etkin ve güvenli sağlık hizmeti sunulmasıdır” diyen Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu; “Bu kapsamda anne adaylarının ruhsal, fiziksel ve sosyal yönden doğuma ve doğum sonrası döneme bilinçli bir şekilde hazırlanması ve desteklenmesi, annenin mutlu, huzurlu, sağlıklı bir gebelik ve doğum süreci yaşaması, eşin ve ailenin de sürece katılmasını sağlamak, hastane ortamına uyum, gebelik, doğum süreci ve doğum sonrası dönemde anne ve bebek bakımı, doğum sonrası dönemde kaygı ve stresle baş edebilme gibi konularının öğretilmesi, konforlu bir gebelik ve doğum süreci geçirebilmeleri, sağlıklı nesiller büyütebilmeleri hedeflerimiz arasındadır. Tüm anne adaylarımıza daha bilinçli ve sağlıklı bir hamilelik süreci için mutlaka gebe okulumuza başvurmalarını öneriyoruz” dedi. (BSHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet