Gebkim OSB Bölgesel İstihdamı Destekliyor

Gebkim OSB, bölgesindeki belediye, kaymakamlık, muhtarlık ve İşkur ofisleriyle iş birliğine giderek iş arayanlarla doğrudan görüşmelere başladı.

Yayınlanma:
Gebkim OSB Bölgesel İstihdamı Destekliyor

Gebkim OSB, bölgesindeki belediye, kaymakamlık, muhtarlık ve İşkur ofisleriyle iş birliğine giderek iş arayanlarla doğrudan görüşmelere başladı. İş arayanların bilgileri Gebkim OSB firmalarıyla paylaşıldı. Başvurular toplandıkça, iş arayanlarla yüz-yüze görüşmeler devam edecek.
 

Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si GEBKİM’de kurulan Teknoloji Geliştirme ve Çözüm Merkezi (GEBTEK) istihdama katkı sağlamak için Dilovası ve Gebze bölgelerindeki Belediye, Kaymakamlık, İşkur ve muhtarlıklarla iş birliğine gitti. Dilovası Belediyesi’nin istihdam ofisi ve Dilovası Kaymakamlığı’nda iş arayan adaylarla bir araya gelinirken, yapılan başvurular GEBKİM OSB üyesi firmalar tarafından değerlendiriliyor.

 

Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si GEBKİM içerisinde faaliyet gösteren Teknoloji Geliştirme ve Çözüm Merkezi (GEBTEK) GEBKİM OSB üyesi firmaların insan kaynakları ihtiyacına yanıt bulmak ve bölgesel istihdamı güçlendirmek amacıyla Kocaeli Dilovası ve Gebze bölgelerindeki Belediye, Kaymakamlık, İşkur ve muhtarlıklarla iş birliğine gitti. 

 

Dilovası Belediyesi ve Dilovası Kaymakamlık binalarında iş arayan adaylarla bir araya gelen GEBTEK İnsan Kaynakları Birimi uzmanları topladıkları başvuruları GEBKİM OSB üyesi firmaların değerlendirmesine sunacak.  

 

‘İSTİHDAMA OLAN KATKIMIZIN BİR PARÇASI’

GEBKİM OSB olarak ‘kent, insan, çevre’ anlayışıyla hareket ettiklerinin altını çizen GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, “Nitelikli çalışanlar yetiştirmek için GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile başladığımız yolcuğumuz GEBTEK’in faaliyete geçmesiyle gelişim gösterdi. GEBTEK ile Gebze Teknik Üniversitesi’nin imzaladığı iş birliği anlaşmasıyla akademinin gücünü yanımıza aldık. OSB’miz içerisinde kurulan mesleki eğitim irtibat bürosuyla da mesleki eğitime katkı sağlıyoruz. Bölgemizde başlattığımız istihdam hareketiyle de çalışanlarımıza ilk elden ulaşacak, çevremizdeki iş gücünü kayıt altına alarak hem çalışan adaylarının hem de sanayi kuruluşlarımızın işini kolaylaştıracağız” açıklamasında bulundu.  

 

GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

Belediye, Kaymakamlık, muhtarlıklar ve İşkur’a yapılan başvuruları değerlendirmeye devam edeceklerini belirten GEBKİM İnsan Kaynakları Birimi, başvurular toplandıkça Kaymakamlık ve Belediye binalarında yeni görüşmelerin organize edilebileceğini vurguladı. Kayıt altına alınan başvurular GEBKİM OSB üyesi kuruluşların bilgisine sunuldu ve böylece firmalar ihtiyaç duydukları iş gücüne anında ulaşabilecek. 

 

Sürdürülebilir yatırımlarla büyüyen GEBKİM OSB, bölgedeki çalışanlara doğrudan ulaşarak istihdamı desteklemeyi hedefliyor. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet