Gençler “Ben Kendim Olmayı Bırakmam Sen #ZorbalığıBırak ” diyor

Facebook, Genç Hayat Vakfı, Rafineri ve Simple’ın güçlerini birleştirerek hayata geçirdiği #ZorbalığıBırak kampanyası ile gençler siber zorbalığa karşı el ele veriyor

 Facebook, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları ile kreatif ajansları bir araya getirdiği yaratıcı fikir yarışması Hack for Good (yeni adıyla Brand For Good) ile her yıl beraber çalıştığı bir sivil toplum kuruluşunun toplumsal fayda sağlayan kampanyasına destek oluyor. Sanal şiddeti de içererek, genel olarak gençler ve şiddet algısı üzerinde detaylı bir analizi konu alan Akran Zorbalığı Araştırması’ndan yola çıkarak Facebook’un bu sene birlikte çalıştığı sivil toplum kuruluşu Genç hayat Vakfı oldu. Genç Hayat Vakfı‘nın “Akran Zorbalığı” projesine destek vermek üzere düzenlenen fikir yarışmasının kazanan projesi ise Rafineri’den geldi. Kazanan proje; Instagram filtreleri ya da Instagram Hikayeleri üzerinden gençlere, “zorbalığın havalı bir şey olmadığı” bilincini aşılayarak onların, “Ben Kendim Olmayı Bırakmam Sen #ZorbalığıBırak” diyebilme cesaretine katkı sunmayı amaçlıyor. 

 

Gençlerin siber zorbalığa karşı özgüven odaklı bir cesaret sergilemesi fikrinden hareketle Rafineri ekibi, PLUG (Depofilm’den Ender Sevim’in kurucu ortağı olduğu) prodüksiyon şirketi ve Facebook Creative Shop ekibi ile çalışarak bir sosyal sorumluluk reklam kampanyası hayata geçirdi. Fatih Yılmaz yönetmenliğinde siber zorbalık konusunda farkındalık yaratan iki reklam filmini içeren kampanyanın en büyük destekçisi ise hem dünyada hem Türkiye’de siber zorbalığa karşı iyi kalpli bir duruş ortaya koyarak, herkesi siber zorbalığa karşı iyi kalpli olmaya davet eden Simple markası oldu. 

 

14 Haziran 2021 tarihinde başlayacak #ZorbalığıBırak Kampanyası kapsamında “Ben kendim olmayı bırakmam. Sen zorbalığı bırak!” mesajını veren filmler Facebook ve Instagram üzerinden gösterilecek, detaylı bilgi için Genç Hayat Vakfı’nın klinik psikologlarla birlikte hazırladığı siber zorbalık hakkında detaylı bilgi içeren web sayfasına yönlendirilecek. Ayrıca bu sayfada gençler ve ebeveynler, siber zorbalık davranışlarının ne olduğunu öğrenebilecekleri, hem siber zorbalık yapan hem de zorbalık mağduru olunduğunda neler yapılabileceğinin anlatıldığı rehberlere erişilebilecek. Kampanya süresince sosyal medya üzerinden paylaşılan içeriklerle konuya dair farkındalık sağlanacak; hazırlanacak AR effect ile kampanyanın yaygınlaştırılması sağlanacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 88 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: