Alanya'da tehlike saçan dar yaya geçidi! Vatandaşlar çözüm istiyor

Alanya'da bulunan D-400 karayolu üzerindeki Keykubat Bulvarı'ndaki dar yaya geçidi, hem darlığı hem de tehlikeli konumu nedeniyle vatandaşların can güvenliğini tehdit ediyor.

Yayınlanma:
Alanya'da tehlike saçan dar yaya geçidi! Vatandaşlar çözüm istiyor

Alanya'nın D-400 karayolu üzerinde bulunan Keykubat Bulvarı’nda alışveriş merkezinin karşısındaki yaya geçidi, hem dar hem de orta refüjde küçücük alan kaplıyor. Bu durum, insanların karşıdan karşıya geçmek isterken trafiğe açık yola taşmalarına ve tehlike altında kalmalarına neden olurken, uzun zamandır kimse bu soruna müdahale etmiyor ve görmezden geliniyor.

ÇOK DAR VE TEHLİKELİ
1 metre bile olmayan bu daracık yaya geçidi, hem araç hem de yaya trafiğinin yoğun olduğu bir bölgede bulunmakla birlikte, öğrencilerin güzergahında olduğu da hesaba katılınca yürekleri ağıza getiriyor. Orta refüjdeki alan çok küçük olduğu için, alana sığmayıp yola taşan ve burada bekleyemeyen insanlar karşıya geçmek için acele ediyorlar, bu da hem yayaların hem de araç sürücülerinin hayatını tehlikeye atıyor.

KİMSE SORUMLULUK ALMIYOR
Bu sorun uzun zamandır devam ederken, yetkililerden hiçbir çözüm gelmiyor. Bölge sakinleri ve vatandaşlar, bir can kaybı yaşanmadan çözüm bulunması gerektiğini söylüyorlar. Vatandaşlar, bu alana üst geçit veya alt geçit yapılmasını talep ederken, bazıları da yaya geçidinin genişletilmesini ve orta refüjdeki alanın büyütülmesini istiyorlar.

'YETKİLİLER NEREDE?'
Bölgede yaşayanlar ve öğrenciler, bu yaya geçidinin bir an önce düzeltilmesini ve can güvenliği sağlanmasını istiyorlar. Bir vatandaş, “Burada her gün sıkışıp yola taşıyoruz, yeşil ışık yandığında arabalar bizi es geçiyor, çarpacak diye korkuyoruz. İnsanlar korku içinde karşıdan karşıya geçiyorlar. Yetkililer nerede?” sözlerini kaydetti. Bir başka vatandaş ise, “Bu yaya geçidi ölüme davetiye çıkarıyor. Burası bir an önce elden geçirilmeli. Üst geçit veya alt geçit yapılmalı” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet