Güngören Belediyesi Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Veriyor

Güngören Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından tamamen ücretsiz olarak sunduğu psikolojik danışmanlık hizmetinden bugüne kadar 3 bin kişi faydalandı.

Yayınlanma:
Güngören Belediyesi Ücretsiz Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Veriyor

Güngören Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından tamamen ücretsiz olarak sunduğu psikolojik danışmanlık hizmetinden bugüne kadar 3 bin kişi faydalandı. Güngören Belediyesi'ne bağlı Halkla İlişkiler Müdürlüğü Aile Danışma Merkezi, vatandaşlara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.

Depresyon, aile içi iletişim problemleri, panik atak, çocukluk korkuları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, sosyal fobi, alt ıslatma, ebeveynlik tutumları, çocuklarda kardeş kıskançlığı, ergenlik dönemi problemleri, sınav kaygısı gibi rahatsızlık oluşturan hallerin giderilmesinde Güngören Belediyesi Aile Danışma Merkezi, vatandaşlara ücretsiz destek sunuyor. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinden bugüne kadar 3 bin Güngörenli vatandaş yararlandı.

Aile Danışma Merkezi’nde 3 uzman psikiyatr tarafından 'Çocuk Danışmanlığı, Ergen Danışmanlığı, Yetişkin Danışmanlığı, Grup Terapisi ve Aile Terapisi' konularında danışmanlık hizmeti veriliyor.

Yapılan görüşme ve tetkikler sonucunda psikolojik tedavi ya da psikiyatrik müdahale gereksinimi olan vatandaşlar vakit kaybetmeksizin hastanelere yönlendiriliyor. Maddi durumu elverişsiz olan vatandaşlara yine belediye tarafından destek olunuyor. Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, verilen hizmete ilişkin ''Hayat maalesef her zaman iyi gitmeyebiliyor. Sevinçler kadar acılar da hayatın bir gerçeği.

Hayatımızda bazı dönemler kendimizi karamsar ve güçsüz hissedebiliyoruz. İşte böylesi dönemlerden geçen vatandaşlarımıza destek olmak, yalnız olmadıklarını hatırlatmak için merkezimizde psikolojik danışmanlık hizmeti veriyoruz. Güngörenli kardeşlerimizin hiç çekinmeden başvurabilecekleri ve tamamen ücretsiz olan hizmetimiz ile her daim vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet