Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi bu sezon yenilenecek

Şehir içi ulaşımı daha kolay ve konforlu bir hale getirmek için ulaşım projelerine devam eden Sivas Belediyesi, bu sezon ilk çalışmayı Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi’nde gerçekleştirecek.

Yayınlanma:
Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi bu sezon yenilenecek

Şehir içi ulaşımı daha kolay ve konforlu bir hale getirmek için ulaşım projelerine devam eden Sivas Belediyesi, bu sezon ilk çalışmayı Halil Rıfat Paşa ve Fatih Caddesi’nde gerçekleştirecek.

Sivas Lisesi Kavşağı’ndan başlayacak olan yenileme çalışması, her iki cadde boyunca devam ederek Başbağlar Caddesi’ne kadar uzanacak.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bölge sakinleri ve cadde esnaflarını ziyaret ederek yapılması planlanan yenileme çalışması hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İşyeri sahiplerine hayırlı işler temennisini ileten Bilgin; bu sezon her iki caddede yol, kaldırım, asfalt, aydınlatma, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarının başlayacağını söyledi. Yenileme çalışmasını memnuniyetle karşılayan esnaflar ise Başkan Bilgin ve ekibine kolaylıklar diledi.

Belediye olarak insan odaklı hizmet anlayışıyla çalıştıklarını ifade eden Başkan Bilgin, “Geçen sezon Hayri Sığırcı Caddesi’nin altyapı ve üstyapı çalışmalarını tamamladık. Bu sezonun startını ise Halil Rıfat Paşa Caddesi’nde vereceğiz. Aslında geçen sezon bu caddemizi tamamen yenilenecektik ancak pandemi nedeniyle bazı gecikmeler yaşandı. İnşallah bu sezon Sivas Lisesi kavşağından başlayarak Halil Rıfat Paşa Caddesi ve ardından devamı olan Fatih Caddesi’nin yol, kaldırım, asfalt, aydınlatma, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarını en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. 4 kilometre uzunluğundaki yenileme çalışması boyunca güzergâhı nitelikli ağaçlarla donatılacağız. Ağaçlandırma, aydınlatma ve asfaltıyla yenilenmiş, daha konforlu bir caddemizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

“Bu çalışmalar esnasında esnafımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz” diyen Bilgin; “Nimet külfet dengesini korumamız gerekiyor. Halkımız talep edecek, biz de bu talepleri yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışacağız. Birlikte yaşadığımız bu şehre olan borcumuzu hep beraber ödememiz gerekiyor. Herkes işinin en iyisini yapmak zorunda… Esnafımız işini iyi yapacak, ben Belediye Başkanı olarak işimi iyi yapacağım. Bu caddeye kaldırım döşeyecek arkadaşımız işini iyi yapacak, asfalt döken arkadaşımız işini iyi yapacak. El birliğiyle, ortak akıl ve istişareyle bizden sonraki nesillere daha yaşanılabilir bir Sivas bırakmak için çaba harcayacağız.” şeklinde konuştu.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet