Hedef Ülke Almanya’da Çalışmalar Başlıyor

Türkiye’nin her alanda önemli bir iş birlikçisi olan Almanya, yeni dönem ihracat ve sağlık turizmi sektörlerinde hedef ülke olarak belirlendi.

Yayınlanma:
Hedef Ülke Almanya’da Çalışmalar Başlıyor

Türkiye’nin her alanda önemli bir iş birlikçisi olan Almanya, yeni dönem ihracat ve sağlık turizmi sektörlerinde hedef ülke olarak belirlendi. Bu hedef kapsamında başlayan ön hazırlıkların ardından en kısa sürede faaliyetlerin başlaması öngörülüyor.

 

İngiltere, Hollanda, İtalya ve Özbekistan gibi önemli ülkelerde faaliyetlerine ve iş ortaklıklarına devam eden İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) 2022-2025 vizyonu kapsamında Almanya beşinci hedef ülke olarak belirlendi. Bu vizyon çerçevesinde Almanya’da Türk İhracat ve Türk Sağlık Merkezleri kurulum çalışmaları da başlandı.

 

İGEME CEO’su Murat IŞIK şirketin Almanya’da faaliyetlere başlanması ile ilgili olarak; ‘’Türkiye için heyecan verici bir atılım. İhracat ve sağlık turizmi sektörlerinde gerçekleştireceğimiz çalışmalarda iki ülke arasındaki ekonomik ilişkinin daha da gelişmesini bekliyoruz.’’ yorumunda bulundu.

 

ALMANYA ÜLKE DİREKTÖRÜ BELLİ OLDU

Almanya’nın 5. Hedef ülke olarak belirlenmesinin ardından İrem Duran ülke direktörlüğü görevine getirildi. ODTÜ mezunu olan Duran, dış ticaret alanında birçok projenin yönetimini üstlenmiştir.

 

İGEME Almanya Direktörü Duran, başlatılan bu proje kapsamında merkezlerin yerinin tespiti, şirket kuruluşu, iş ortaklarının belirlenmesi, etkinlik ve organizasyonlar gibi saha çalışmalarını gerçekleştirecektir. Ayrıca Duran Hamburg ziyareti kapsamında Almanya’da bulunan ihracat ve sağlık turizmi paydaşları ile de bir araya gelecektir.

 

Yeni görevi ve Almanya projesi ile ilgili konuşan Duran; ‘’Almanya Türkiye’nin önemli bir iş ortağı. Biz şirket olarak bu iş birliğini ileri seviyelere taşıma amacıyla çalışmalarımıza başlıyoruz. Yakın dönemde İGEME olarak ihracat ve sağlık turizminde edindiğimiz vizyonu Almanya’nın geneline yayma hedefindeyiz. Bu yeni proje iki ülke arasındaki iş birliğinin dönüm noktası olacaktır.’’ dedi.

Çözüm Ortakları ile Çalışmak Mümkün

İGEME hedef ülke Almanya projesinde paydaş, partner, çözüm ortağı ve iş birliği alanında görüşmek isteyen, firma temsilcisi ve sivil toplum kuruluşlarına kapılarını açık tutuyor. Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamada projenin gelişmesi ve ilerlemesi adına iş birliği yapmanın projeye olan katkısının altını çizerken yapılacak yatırımların yakın dönemde büyük ses getireceği beklentisinde olduklarını ifade ettiler.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet