IBM’den Papilon’a üst düzey atama

1986 yılından bu yana IBM Türkiye bünyesinde çeşitli görevler üstlenen ve 2014 yılından bu yana IBM’in Global İş Ortakları Ülke Müdürlüğü görevini yürüten Oral Tuntaş, Papilon Genel Müdür’ü oldu. Bilişim sektöründe 34 yıllık uluslararası deneyime sahip Tuntaş, yeni göreviyle birlikte Papilon’un yurt içi ve yurt dışında geliştirdiği ileri teknoloji ürün ve hizmetlerin tüm operasyonundan sorumlu olacak.

Mühendislik dalında lisans ve lisansüstü eğitimlerini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamlayan Oral Tuntaş, teknolojiye yön veren global firmalarda edindiği geniş tecrübesiyle, Biyometrik Teknolojiler, Multimedya İşleme ve Analizi, Akıllı Güvenlik, Dijital İnsan, Hareket Analizi ile Otonom Sistemler ve Kullanıma Hazır Yapay Zeka üzerine yoğunlaşan Papilon’un, Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ve Üretim Merkezi’ne de liderlik edecek.

Papilon Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kerimoğlu, atamayla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Uzun yıllardır kamu ve özel sektöre biyometri temelli güvenlik ve ileri teknoloji alanlarında hizmet veren Papilon, girişimci ruhunu kaybetmeden ülkemizin lider markalarından biri olarak anılmanın yanı sıra, milli bilgi aktarımını ve teknoloji gücünü global rekabette de artırmayı hedefliyor. Geleceğe yön verecek şekilde genişleyen ar-ge ve üretim alanlarımız doğrultusunda, kendi alanında engin deneyimlere sahip Sayın Tuntaş’ın kadromuza girerek, liderlik yapımızı daha da güçlendirilmesinden memnuniyet duyuyoruz. Yönetim kadromuzun liderliğinde araştırma ekibimiz, paylaşım ruhumuz ve bilim odaklı anlayışımız ile sektöre, ülkemize fayda sağlayacak dijital dönüşüm çalışmalarımızın artacağına inanıyorum.”

Papilon Genel Müdürü Oral Tuntaş ise yeni göreviyle ilgili şöyle konuştu; “Papilon ar-ge çalışmalarıyla alanında üretim ve teknoloji liderliğinin yanı sıra uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Papilon’un ileri teknoloji alanında kurumların ve insanların hayatlarını kolaylaştıracak fayda odaklı ve güvenli çözümler üreten misyonunu ülkemizde ve globalde başarıyla devam ettireceğiz. Papilon’da organizasyonel olarak kurum içi girişimcilik ruhunun yerleşikliği markayı sürdürülebilir başarıya taşıyan mihenk taşlarından biri. Bu birçok uluslararası markanın uzun yıllar boyunca yatırım yaptığı vizyoner bir çalışma biçimi. Bu heyecan dolu ruhun bir parçası olmaktan, Papilon ailesine katılmaktan mutluluk duyuyorum.”

Hibya Haber Ajansı


Etiketler: 133 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber