İdrar kaçırmada yeni nesil tedavi: CoreTerapi

Kadınların korkulu rüyası idrar kaçırmaya yeni nesil çözüm: Tesla Former CoreTerapi

Erkeklere kıyasla kadınlarda daha sık görülen idrar kaçırma probleminde yeni nesil tedavi yöntemleri uygulanıyor. BeautyForm Medikal Yönetim Kurulu Üyesi Erol Gürsoy, “Günümüzde Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon teknolojisiyle kasların güçlendirilmesine yönelik geliştirilmiş Tesla Former, cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan, ağrısız bir şekilde bu sorunun önüne geçilmesine yardımcı oluyor” dedi.

Halk arasında “idrar kaçırma” olarak bilinen inkontinans, özellikle kadınlarda yaygın görülen sağlık sorunlarının başında geliyor. Uluslararası Kontinans Birliği’nin verilerine göre, dünyada 400 milyon kişinin muzdarip olduğu idrar kaçırma sorunu, Türkiye’de 40 yaş ve üzeri her 4 kadından birinde görülüyor. Türkiye’de yapılan çalışmaların, kadınlarda idrar kaçırmanın erkeklere nazaran 4 kat daha fazla olduğunu ortaya koyduğunu söyleyen BeautyForm Medikal Yönetim Kurulu Üyesi Erol Gürsoy “Kadınlarda hamilelik, doğum, yaşlanma ve menopoz gibi sebeplerle ortaya çıkabilen idrar kaçırma sorunu erkeklerde de özellikle ileri yaş grubunda sıkça görülen prostat büyümesinin bir sonucu olarak veya prostat ameliyatı sonrası gelişebilir. Günümüzde Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon teknolojisiyle kasların güçlendirilmesine yönelik geliştirilmiş cihazlar ise cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan, ağrısız bir şekilde bu sorunun önüne geçilmesine yardımcı oluyor” dedi.

Tedavide kalça, sırt ve karın kaslarını birlikte çalıştıran Core Terapi tercih ediliyor

İdrar kaçırmada uygulanan tedavi yöntemlerine değinen Erol Gürsoy, “İdrar kaçırma çoğunlukla idrar sızıntısı şeklinde görülse de mesanenin tamamen boşaldığı ağır tablolarla da karşılaşılabiliyor. Kimi zaman kahve, alkol, acı ve baharatlı besinler gibi idrar çıkışında artışa neden olan gıdaların tüketilmesine bağlı geçici idrar kaçırma gelişebiliyor. Mesanenin yerini sabitleyen ve mesaneyi kontrol eden pelvik kaslardaki değişimler ise idrar kaçırmanın kalıcı olmasına sebebiyet veriyor. Bu noktada tedavi, inkontinansın türüne, rahatsızlığın şiddetine ve altta yatan probleme göre çeşitlilik gösteriyor. Pelvik kasların güçlendirilmesi için Kegel egzersizi adı verilen egzersizler yapılabiliyor, ilaç tedavisi uygulanabiliyor veya cerrahi yöntemlere başvurulabiliyor. Başta pelvik taban olmak üzere kalça, sırt ve karın kaslarını birlikte çalıştıran Core Terapi ise bugün yaygın olarak tercih edilen yeni nesil yöntemlerin arasında ilk sırada yer alıyor” dedi.

Manyetik dalgalarla 50 binden fazla kas hareketi yaptırıyor

Erol Gürsoy, Core Terapi adı verilen yöntemin prensiplerini ise şöyle açıkladı: “Core Terapi, özel bir koltuğa oturularak yapılan, 30 dakika süren, ağrısız ve acısız bir uygulama. Hastanın şikayetlerine göre yaklaşık 6-16 seans sürüyor. Başta idrar kaçırma olmak üzere, genital gençleşme, postür bozuklukları ve buna bağlı ağrılı tüm durumların iyileştirilmesi, vücut dengesinin güçlendirilmesi gibi birçok önemli etkisi bulunuyor. BeautyForm Medikal olarak bizler de Türkiye distribütörü olduğumuz Tesla Former koltuğuyla bu terapinin uygulanmasını sağlıyoruz. Fonksiyonel Manyetik Stimülasyon (FMS) teknolojisiyle kasları çalıştıran bu koltuk, manyetik dalga kullanarak pelvik kasların, inkontinans tedavisinde etkili olan Kegel egzersizleri benzeri yoğun bir etki altında kalmasına, güçlenmesine ve fonksiyonlarını daha rahat yerine getirmesine yarıyor. Tek seansta 50 binden fazla kasma hareketi yapılabiliyor. İşlem sırasında vücuda herhangi bir invaziv girişim yapılmadığından iyileşme süresi, yara kapanması gibi sorunlar da görülmüyor. Bu teknoloji, normal doğum yapan kadınlarda, iki aydan sonra genital ve pelvik bölge kaslarının doğum öncesine dönmesini sağlıyor. Erkeklerde ise 50 yaş ve üzerinde görülen genital bölge sorunları ve prostat, idrar kaçırma gibi problemlerin önüne geçiyor.”


Etiketler: 131 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: