İleri sanal gerçeklik ürünü Monster Jam Atrax Fuarı’nda büyük ilgi gördü

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak oyun simülatörleri üreten Dof Robotics’in Monster Jam ürünü ABD’nin ardından eğlence, etkinlik, park ve rekreasyon fuarı Atrax’ta görücüye çıktı.

Yayınlanma:
İleri sanal gerçeklik ürünü Monster Jam Atrax Fuarı’nda büyük ilgi gördü

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak oyun simülatörleri üreten Dof Robotics’in Monster Jam ürünü ABD’nin ardından eğlence, etkinlik, park ve rekreasyon fuarı Atrax’ta görücüye çıktı. ‘Canavar araba’ fikrinden yola çıkarak üretilen Monster Jam, AR ve VR teknolojilerini kullanarak oyunculara ‘canavar araba’ deneyimini ve heyecanını yaşatıyor.

Eğlence, etkinlik, park ve rekreasyon fuarı Atrax, 3-5 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Fuara hem eğlence parkı meraklıları hem de potansiyel alıcılar büyük ilgi gösterirken, fuarın en çok ilgi çeken ürünü sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileri kullanarak oyun simülatörleri ve sinemalar üreten Dof Robotics’in Monster Jam adlı, ‘canavar araba’ simülasyonu oldu. 

İlk kez ABD’de görücüye çıkan Monster Jam, ikinci gösterisini Atrax ile birlikte İstanbul’da yaparken, ABD ve Yunanistan’a ihracat başarısı da yakaladı. Simülasyonun yakın gelecekte daha büyük ihracat başarıları yakalaması bekleniyor. 

“AMACIMIZ HERKESE ULAŞAMAYACAKLARI HEYECANI YAŞATMAK” 

Dof Robotics olarak amaçlarının AR ve VR teknolojilerini kullanarak heyecanı ve eğlenceyi ulaşılabilir kılmak olduğunu ifade eden DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan, “Ürünlerimiz gelişmiş AR ve VR teknolojilerini kullanarak, insanlara normal hayatlarında deneyimlemeyecekleri heyecan ve eğlenceyi sunmak için özel olarak tasarlanıyor. Tasarımlarımız arasında yer alan Monster Jam ile ‘canavar araba’ kullanmanın, yerden metrelerce yüksekteki engellerin üzerinden atlamanın heyecanını yaşayabilirlerken, Defender ile gelecekteki bir savaş ortamını deneyimleyip, uzaylılarla kendi gözlerinden, ellerindeki silahla savaşabiliyorlar. Dahası tüm yönlere hareket edebilen, sürekli geliştirdiğimiz sanal gerçeklik teknolojimiz sayesinde gerçeğe en yakın sinemalarımızla bulunduğunuz yerden kalkmadan bir çölü, bir heyecan trenini ya da uçmayı deneyimlemelerini sağlayabiliyoruz. Ürünlerimizi deneyimleyen insanların indikten sonraki gülümsemeleri, heyecanları, yaşadıkları deneyim bizlerin en büyük ilham kaynağı” ifadelerini kullandı. 

METAVERSE TEKNOLOJİSİNE GÖZ KIRPAN BİR DENEYİM: MISSION SPACE 

Son tasarımları olan ve oyuncuların birbirileriyle etkileşime geçebildiği Mission Space: Digital Park’tan bahseden Mustafa Mertcan, “Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin Metaverse ile olan temel farkını ‘etkileşim’ olarak açıklayabiliriz. Metaverse teknolojisinde kullanıcılar birbirleriyle ve etrafındaki nesnelerle etkileşime geçebilir, simülasyon içerisinde aynı deneyimi yaşayarak aralarında konuşabilir, aynı hedef için çalışabilir bu nedenle Metaverse teknolojisi AR ve VR ile hazırlanmış tasarımlardan daha gerçekçidir. Ar-Ge ekibimizin uzun süredir üzerinde çalıştığı Mission Space: Digital Park tasarımımız Metaverse teknolojisini kullanarak oyunculara 30 ila 40 dakikalık bir uzay deneyimi yaşatacak. 8 bölümden oluşan simülasyonda öncelikle insanlığın uzay macerası anlatılacak, oyuncular uzay kıyafetlerini giyerek roketle Dünya’dan ayrılmayı deneyimleyecek, daha sonra Uluslararası Uzay Üssü’nde (ISS) uzay yürüyüşüne çıkacak ve nihayetinde Dünya’ya geri dönecekler. Tüm bu görevler gerçekleştirilirken oyuncular birbirileriyle etkileşimde kalacaklar” diye konuştu. 

Ayrıca, Mission Space, ATRAX Fuarı’nda Yıldızlı Proje seçilerek ilk ödülünü de aldı.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet