İnegöl Turizm Platformu İlk Toplantısını Yaptı

İnegöl Belediyesi organizasyonuyla İnegöl’e turizmin sektör olarak kazandırılması ve şehrin turizm değerlerinin tanıtımı amaçlanarak İnegöl Turizm Platformu kuruldu.

Yayınlanma:
İnegöl Turizm Platformu İlk Toplantısını Yaptı

İnegöl Belediyesi organizasyonuyla İnegöl’e turizmin sektör olarak kazandırılması ve şehrin turizm değerlerinin tanıtımı amaçlanarak İnegöl Turizm Platformu kuruldu. Platform, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 

İnegöl Belediyesi organizasyonuyla İnegöl’e turizmin sektör olarak kazandırılması ve şehrin turizm değerlerinin tanıtımı amaçlanarak İnegöl Turizm Platformu kuruldu. Platform, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 

İnegöl Belediyesi tarafından şehrin mevcut turizm değerlerinin rehabilitesi ve tanıtımı, turizm marka değerleri oluşturulması, şehirde turizm algısını geliştirmek ve ortak akıl ile turizmin İnegöl’e sektör olarak kazandırılması amacıyla İnegöl Turizm Platformu kuruldu. Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Hikmet Sami Yıldırımhan, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Kocaağa, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ ile Belediye Meclisi Turizm Komisyonu üyeleri ve İnegöl Belediyesi ilgili daire müdürlerinin yer aldığı platform, ilk toplantısını Pazartesi akşamı gerçekleştirdi.

 

TURİZM İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Royal Otel’de yapılan toplantıda kurulan platform ve hedeflere ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Turizm hususunda Kültür İşleri Müdürlüğümüz uhdesinde epey zamandır yürüttüğümüz çalışmalar var. Bu çalışmalarla ilgili belli bir noktaya geldik. Elde ettiğimiz veri ve bilgileri kamuoyundaki üst yöneticilerimizle paylaşarak bundan sonraki süreçte bunu bir Turizm Platformu haline taşıyıp üst kurulu da özellikle bu üst yöneticilerimizden oluşturmak, ancak altında çalışma gruplarının mutfak çalışmalarını yürüttüğü bir yapıya dönüştürelim istedik. Burada turizm platformu dediğimizde bunun örneklerini incelemeye çalıştık. Turizm tanıtma birlikleri var. Burada resmi organizasyonlarda herkese düşen yükümlülükler var. Böyle mi olmalı bunun yerine bir gönüllü platform mu oluşturulmalı noktasında sizlerle istişare etmek istedik. Meclisimizde de son toplantımızda bir Turizm Komisyonu kurduk. Bunun yanı sıra özel sektörü temsilen çatı kuruluş olarak Ticaret ve Sanayi Odamızı davet ettik. Bizler yerel yönetimler olarak bu işin bir parçasıyız. Akademi olmalı dedik ve değerli hocalarımızı davet ettik. Bu süreçte İnegöl’de bugüne kadar turizm nasıl yorumlandı, neler yapıldı? Bundan sonra bu süreç nasıl ilerleyecek konularını tartmaya çalıştık. İnegöl’ün güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmeye çalıştık. Bu üst kurulla senenin en azından belirli aylarında bir araya gelerek yapılan çalışmaları gözden geçirebiliriz. Bugün de yapılan çalışmaları üst kurul ile paylaşmak istedik” dedi.

 

ÜST KURULA İLK SUNUM YAPILDI

Başkan Taban’ın konuşmasının ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Önder Kılıç, bugüne kadar yapılan çalışmaların ve platformun amacının yer aldığı bir sunum gerçekleştirdi. Ardından şehri Turizm Şehri İnegöl hedefine adım adım götürecek çalışmalarla ilgili istişare ve değerlendirmeler yapıldı.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet