İşbir’in Atık Pet Şişelerden Dönüştürülmüş Çevreci Yatak Teknolojisi

  Yatak Uzmanı İşbir Yatak, doğaya ve çevreye duyarlı vizyonuyla geliştirdiği yeni ürün ve teknolojileri ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Yayınlanma:
İşbir’in Atık Pet Şişelerden Dönüştürülmüş Çevreci Yatak Teknolojisi

Yatak Uzmanı İşbir Yatak, doğaya ve çevreye duyarlı vizyonuyla geliştirdiği yeni ürün ve teknolojileri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Marka bu kapsamda, geri dönüştürülmüş pet şişelerden yapılan yeni yatağını tüketici ile buluşturdu. Üretilen yeni yatağı ürün gamına eklediklerini duyuran marka, ürünü ilk kez İstanbul Furniture Fair – İstanbul Mobilya Fuarı’nda sergiledi.

 

 

YÜZDE 45 DAHA AZ ENERJİ TÜKETİMİ 

 

İklim krizinin tüm dünyada yakından hissedilen küresel bir olgu olduğuna dikkat çeken İşbir Holding CEO’su Metin Gültepe, “Dünyanın çevre dostu ürünlere ihtiyacı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu noktada farklı çözümler üreten firmalar da rakiplerinin önüne geçiyor. Çevreci ve sürdürülebilirlik bilincine sahip bir marka olarak geri dönüştürülmüş ham maddeler ile ürettiğimiz Ocean yatağımız, rahatlığı çevreci bir yaklaşımla birleştiriyor. Bu yatakta özel olarak geliştirilen Repreve kumaş teknolojisi kullanılıyor. Dönüşüm tesislerinde atık pet şişeler ileri teknoloji ile yıkanıp ayrıştırıldıktan sonra çapaklar haline getiriliyor. Bu çapaklar, granüllere dönüştürüldükten sonra iplik halini alıyor. İpliklerden üretilen Repreve kumaş ise yüzde 45 daha az enerji tüketimi, yaklaşık yüzde 20 daha az su tüketimi ve yüzde 30 daha az emisyonla tamamen çevreci bir yaklaşıma sahip. Ayrıca, 160x200 cm çift kişilik bir yatak için tam 28 adet pet şişenin geri dönüştürülmesine de olanak sağlanıyor. Bu şekilde yatak, kumaşı sayesinde geri dönüşüm döngüsüne katılıyor” diye konuştu. 

 

 

MARKALARI AYNI ÇATI ALTINDA TOPLAYARAK UYKU ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ

 

Stantta tüm markalarıyla birlikte yer aldıklarına dikkat çeken Gültepe, “Yatak uzmanı kimliğini her anlamda pekiştiren bir marka olarak pek çok projenin altına imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Çeşitli markaları ve ürün gruplarını aynı çatı altında toplayarak müşterilerimize sağlıklı, konforlu ve ergonomik uyku çözümleri sunuyoruz. Bununla birlikte, hızlı şekilde bayi ağı gelişmekte olan yeni yatırımımız Ergo Yatak; çocukların gelişmekte olan fizyolojisine uygun olarak geliştirdiğimiz, doğal içerikli yeni İşbir Junior koleksiyonumuz; özel yöntemle sıkıştırılarak kutuda sunulan yeni rulo yatak markamız Nubi Sleep seçkin ürünleriyle katılımcılarla buluşuyor. Yakın zamanda, Amerika’nın en iyi yatak markalarından biri olan Spring Air’ın Türkiye, Bulgaristan ve Macaristan’daki lisanlı üreticisi olmak adına anlaşma imzaladık. Bu fuarda Spring Air’ın yüksek kaliteli yatakları da fuarda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor” diye konuştu. 

 

 

Gültepe, “Yakın zamanda hayata geçirdiğimiz İşbir Concept ile, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak pek çok yatak üretiyoruz. Proje ürünlerinin yanı sıra, özellikle büyük oteller ve toplu konutlar bu markanın odağını oluşturuyor. Çankırı Korgun OSB’deki tesis ve marka haklarının tamamını satın aldığımız yeni yatırımımız Ergo Yatak, hızla büyüyen bir bayi ağına sahip. Münhasır yatak merkezlerinin yanı sıra karma ürün satan mobilya mağazaları da bu markanın satış noktalarını oluşturuyor. Bu markamız ile hedeflediğimiz hem bayilerimizin hem de son tüketicilerimizin güvenle alışveriş yapabilecekleri, kazançlı bir gelir modeli ortaya koymaktır” dedi.

 

 

İHRACAT HACMİMİZİ EMİN ADIMLARLA ARTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ

 

Fuarın kendileri için önemli bir ihracat noktası olduğuna dikkat çeken İşbir Holding CEO’su Metin Gültepe, “Her geçen gün gelişen, büyüyen mobilya ve yatak sektörü ile birlikte ülkemizin ekonomisinin de doğru orantılı olarak güçlenmesi çok önemli. Belirlemiş olduğumuz gelecek vizyonumuz doğrultusunda, yaptığımız çalışmalar ve ihracatlar ile ülkemizin ekonomisine ve büyümesine destek oluyoruz. Yurt dışı ve yurt içindeki müşterilere ulaşmada ve iş birliklerimizi duyurmada bu fuarı oldukça önemli buluyoruz. Buradan güçlü ve uzun soluklu iş ortaklıkları kazanımları hedefliyoruz. Şirket olarak ihracat hacmimizi emin adımlarla artırırken dünya genelinde Türkiye ürünleri imajını da en doğru biçimde sergileyeceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Gültepe “Türkiye’de İşbir Yatak ile başlayan münhasır yatak mağazacılığı bugün yükselen bir ivmeyle hacmini artırdı. Mobilya sektörünün içerisinde algılanan yatak, bugün Mobilya ve Yatak Sanayicileri Derneği’nden de anlaşılacağı üzere kendi özgül ağırlığını oluşturarak başlı başına bir sektör haline geldi. Türkiye’nin binlerce noktasında münhasır yatak mağazacılığı ve yatak markası oluşturma çabasında olan meslektaşlarımız var. Yatak sektörünün bugün emin adımlarla büyümeye devam ediyor oluşu ve elde ettiği başarılar bizleri gururlandıran en önemli noktadır. Eminim ki sektörümüzün bu başarısı yükselerek devam edecektir” dedi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet