İşlevsel mekanlar olması lazım

Ak parrti Alanya ilçe başkanı Başkanı Mustafa Toklu'nun Yönetim Kurulu Toplantımız sonrası basın açıklaması gerçekleştirdi'ESNAFIMIZ MAĞDUR OLMAMALI'Alanya Belediyesi geçtiğimiz günlerde yeni Cuma Pazarı ve Kent Meydanı...

Yayınlanma:
İşlevsel mekanlar olması lazım

Ak parrti Alanya ilçe başkanı Başkanı Mustafa Toklu'nun Yönetim Kurulu Toplantımız sonrası basın açıklaması gerçekleştirdi

'ESNAFIMIZ MAĞDUR OLMAMALI'

Alanya Belediyesi geçtiğimiz günlerde yeni Cuma Pazarı ve Kent Meydanı ile ilgili projelerini açıklamış, kamuoyu ile paylaşmıştı. Açıklanan projelerle alakalı incelemeler yaptık, "Bu projelerin incelenmesi sonucu bazı eksikleri gördük ve tespit ettik. Bu eksikliklerle ilgili neler yapılabilmesi ile ilgili çözümler ürettik. Bunları hem vatandaşlarımız hem de kamuoyu ile paylaşmak istedik.

'ÇEVRE ESNAFINA ZARAR VERMEMELİ'

Özellikle Alanya Belediyesinin açıklamış olduğu Cuma Pazarına yapılacak olan dükkanların, ticari alanların, meydanın ve bodruma yani eksi kata yapılacak olan pazar yerinin daha işlevsel şekilde, kültürel alanın fazla olduğu, oradaki alanların sürekli kullanıldığı ve sadece ticari alan değil, kültürel faaliyetlerin de yapıldığı bir alan olması gerekir diyoruz. Buradaki diğer esnaflarımızın da mağdur olmaması açısından da özellikle çevre esnafların ticari anlamda faydalanabileceği ve ticari anlamda artı katacağı işlevsel mekanlar olması lazım. Önemli olan mekanın sadece pazar zamanları değil, bütün zamanlarda aktif bir şekilde kullanılmasıdır.

'24 SAAT AKTİF OLMALI'

Bununla ilgili çözüm önerilerimiz bu kent meydanının belli bir kot üzerinde değil, özellikle vatandaşlarımızın kolay ulaşabilmesi için sıfır kotunda yapılmasıdır. Yine aynı şekilde bodrumun otopark olarak kullanılıp daha sonra pazar alanı olması ile ilgili yeni bir düzenleme yapılabilir. Hem oradaki vatandaşlarımızın kullanımı kolaylaşmış olur, hem de pazar esnafının kullanımı daha kolay hale gelir. Bizim bu projelerdeki beklentimiz halktır, vatandaştır. Oradaki hem halkın hem de esnaflarımızın ticari kaygıları olmaması gerekiyor. Biliyorsunuz belediye oraya bazı dükkanların ticari alanların yapılacağını açıkladı. Biz oradaki ticari esnaflara zarar verecek konumda değil, çevre esnafa işlevsel katkı sağlayacak hale getirilmesini istiyoruz. Biliyorsunuz, Alanyamızın yöresel bir çok ürünü, bir çok marka değeri olan ürünleri var. Bu ürünlerin sergilenebileceği düğün salonu, sinema salonu ve performans alanının olduğu günün 24 saati kullanılabilecek bir mekan haline gelmesi bizim en büyük isteklerimizden bir tanesidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet