İyiliğe Ninniler 4,5 Milyondan Fazla Dinlendi

Bepanthol Baby’nin İyiliğe Ninnileri 4,5 Milyondan Fazla Dinlendi   Bepanthol Baby’nin hem iyiliği hem de bağışları büyütme hedefiyle hayata geçirdiği İyiliğe Ninniler, iki ayda 4,5 milyondan fazla dinleme ve 100 bin saatten fazla izlemeye ulaştı.

Yayınlanma:
İyiliğe Ninniler 4,5 Milyondan Fazla Dinlendi

Bepanthol Baby’nin İyiliğe Ninnileri

4,5 Milyondan Fazla Dinlendi

 

Bepanthol Baby’nin hem iyiliği hem de bağışları büyütme hedefiyle hayata geçirdiği İyiliğe Ninniler, iki ayda 4,5 milyondan fazla dinleme ve 100 bin saatten fazla izlemeye ulaştı. Dijital dinleme gelirleri AÇEV’e bağışlanan ninniler, bir ayda 250 anne-babanın ve çocuklarının hayatına dokundu.

 

Pişik önleyici merhemiyle bebeklerin esenliğini ve uyku kalitesini artırmayı hedefleyen Bepanthol Baby, bebekler ve ebeveynlerin hayatına dokunmak için hazırladığı “İyiliğe Ninniler”, iki ay gibi kısa bir sürede yayınlandığı dijital platformlarda 4,5 milyondan fazla dinlemeye ulaştı. Sertab Erener’in seslendirdiği ve Erener’e Can Bonomo ve Öykü Karayel’in de birer ninnide eşlik ettiği “İyiliğe Ninniler” albümü için hazırlanan ve ninnilerin masalsı dünyasını anlatan animatik videolar ise 100 bin saat izlendi.  

 

Dinleme gelirleri AÇEV aracılığıyla 250 anne ve babanın hayatına dokundu

Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler albümünde yer alan ninnilerin sözlerinde empati, eşitlik, kapsayıcılık gibi değerleri güçlendirmek için küçük değişiklikler yapılmıştı. Sadece bebekleri daha pozitif hikayelerle büyütmekle kalmayan İyiliğe Ninniler projesi ile Bepanthol Baby, aynı zamanda AÇEV aracılığıyla başka bebek ve çocukların da hayatında fark yaratmayı hedefliyor. Albümün dijital dinleme gelirleri AÇEV’in Anne ve Baba Destek Programlarına bağışlanıyor. Bu kapsamda proje bir ay içerisinde 250 anne ve babaya ulaşarak çocuklarının gelişimini destekleme noktasında ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına katkı sağlamış oldu. 

 

Anneler başka bebeklere de fayda sağlayacak ninnileri tercih edeceğini söylüyor

Bepanthol Baby’nin yaptığı araştırmaya*göre 10 anneden 9’u bebeklerinin uyku saatinde ninnilerden faydalandığını söylüyor ve bunun için internetteki ninnilere başvuruyor. Ninnilerini seçerken anneler ninnilerin sözlerinde olumsuz ifadeler ve cinsiyetçi kalıplar bulunmamasını önemsediğini ifade ederken tamamı erken yaşlarda pozitif bir dille tanışmanın bireylerinde gelişmesinde önemli olduğunu düşünüyor. Her 10 anneden 9’u da dinledikleri ninnilerin başka çocuklara fayda sağlayacak olmasının ninni seçimlerini etkileyeceğini söylüyor. 

Bu araştırmadan Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler, sözlerinde küçük değişiklikler yapılan 12 ninniden oluşuyor. Bepanthol Baby ile İyiliğe Ninniler’e Apple Music, Spotify ve YouTube’dan ücretsiz olarak erişilebiliyor. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet