İzmir Milli Eğitim Müdürü Yahşi : “Haberler Gerçek Dışı”

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, hakkında çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, ‘Bağış’ parasıyla tatile gittiği’ iddialarının yer aldığı haberlerin...

Yayınlanma:
İzmir Milli Eğitim Müdürü Yahşi : “Haberler Gerçek Dışı”

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, hakkında çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, ‘Bağış’ parasıyla tatile gittiği’ iddialarının yer aldığı haberlerin gerçek dışı olduğunu belirterek, “Şahsıma yönelik basında ve sosyal medyada yer alan mesnetsiz iddialara ilişkin bütünüyle gerçek dışı, hakaret ve iftira içerikli haberler yapılmıştır. Söz konusu haberler ibretle ve hayretle tarafımızca takip edilmektedir. “Haber” adıyla kamuoyuna sunulan, iftira içerikli iddialara ilişkin Valilik makamının 29 Kasım 2019 tarihindeki basın açıklamasında, “Yapılan işlemlerin usulüne uygun ve belgeli şekilde gerçekleştirildiği ve haberlerin gerçeği yansıtmadığı” kamuoyuna duyurulmuştu. Şahsıma ulaşarak tevdi edilen bir ceza sözkonusu değildir. Süreç ile ilgili gerekli yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı kamuoyuna saygılarımla duyururum” dedi.

O İDDİA

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk’ün yazısında yer alan haber içeriğinde, bir GSM operatörü tarafından müdürlük personeli ve öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için yatırılan 400 bin TL’nin Yahşi tarafından ailesinin tatilinde kullanıldığı öne sürülmüştü. . (BSHA)

BSHA - Bilim Sağlık Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet