‘KADIN: DÜN, BUGÜN, YARIN’ güncel sanat sergisi Mart ayında Trump Art Gallery’de

Trump Art Gallery, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü onurlandırmak üzere dokuz sanatçının eserleri yoluyla kadınlığa dair yaklaşımlarını yansıttığı ‘Kadın: Dün, Bugün, Yarın’ adlı güncel sanat sergisine ev sahipliği yapıyor.

Yayınlanma:
‘KADIN: DÜN, BUGÜN, YARIN’ güncel sanat sergisi Mart ayında Trump Art Gallery’de

Trump Art Gallery, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü onurlandırmak üzere dokuz sanatçının eserleri yoluyla kadınlığa dair yaklaşımlarını yansıttığı ‘Kadın: Dün, Bugün, Yarın’ adlı güncel sanat sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 31 Mart tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. 

 

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü onurlandırmak üzere dokuz sanatçının buluştuğu ‘Kadın: Dün, Bugün, Yarın’ adlı güncel sanat sergisi için kapılarını açıyor.

 

Kadın; dünü, bugünü ve yarını var etmektedir. Aynı zamanda doğanın aynası gibidir. Besler, barındırır, yaşam verir. İnsan neslinin sürekliliğini, doğurduğu bebeğini göğüslerindeki sütle besleyip hayata katarak sağlayan kadın, insanlık tarihinde tanrıçalık sıfatını haklı şekilde kazanmıştır. Manevi bir güç olan tanrıçalıktan, ataerkil düzende sosyal bir varlık olmaya uzanan meşakkatli yolda yılmadan yürüyen kadın, tüm gücüyle geri dönmektedir. Kadının değerini bilen, kadının yetilerini, sezgilerini kullanmasına müsaade eden toplumların çok daha kısa sürede refah düzeyine geldiği açıktır. Bu bilinçle günümüzde kadın haklarını savunmak sadece kadınların değil, kadın ve erkeğin ortak paydası haline gelmiştir. Merhamet, fedakarlık, sabır, zarafet, güzellik, yaratıcılık, hayal gücü, duygusallık gibi değerler, sağlam, istikrarlı, güçlü, cesur, koruyucu, analitik olmak gibi sıfatlar ile onda pekişmektedir.

 

Kadınlığa dair yaklaşımların yansıtıldığı ‘Kadın: Dün, Bugün, Yarın’ güncel sanat sergisinde; Burcu Özyonar Çırak, Elif Çelebi, Gökhan Gümülcine, Lütfiye Kösten, Mahmut Can Akagündüz, Nilüfer Topal, Şinasi Göktürkler, Şulegül Bektaş ve Ümit Gündoğ olmak üzere dokuz sanatçı eserleriyle yer alıyor.

 

Küratörlüğünü Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği sergi, 31 Mart tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B3 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet