Kadın Hastalıklarında Laparoskopi Yönetimi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıklarında laparoskopi yöntemi uygulanmaya başlandı.ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İlçeye sağlıkta yeni hizmetler...

Yayınlanma:
Kadın Hastalıklarında Laparoskopi Yönetimi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kadın hastalıklarında laparoskopi yöntemi uygulanmaya başlandı.

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İlçeye sağlıkta yeni hizmetler sunmaya ve kazandırmaya devam ediyor. Kadın hastalıkları alanında “açık ameliyatlar” dediğimiz karnı boydan boya keserek yapılan ameliyatlar artık rafa kalkıyor. Miyomu olan Ummahan Şahin’e (40) ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk kez Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Ali Buhur ve Yardımcı Doç. Dr. Dilek Erdem tarafından Laparoskopik yöntem uygulanarak bir ameliyat gerçekleştirildi.Başaralı geçen ameliyatın sonunda hasta servise alındı. Hastayı servisinde ziyaret eden Uz. Opr. Dr. Ali Buhur ve Yardımcı Doç. Dr. Dilek Erdem bu tür ameliyatların bundan sonra artarak devam edeceğini belirtti. Dr. Ali Buhur;” ilk kez gerçekleştirilen ve başarılı geçen ameliyatla hasta sağlığına kısa zamanda kavuştu. Laparoskopik cerrahi tekniğiyle vücutta geniş kesiler yapmadan, birkaç ayrı noktadan vücuda yerleştirilen ince metal borular (trokar) ile birlikte bir kamera yardımı ile jinekoloji(kadın hastalıkları) ameliyatlarını artık gerçekleştirebileceğiz. Bu uygulamayla hasta daha çabuk iyileşmekte ve yaşam kalitesi daha iyi olmaktadır.” Dedi.

Hasta Ummahan Şahin ise ;” kapalı ameliyat için ilçe dışına gitmeme gerek kalmadı. Bu tür ameliyatların artık bölgemizde yapılması beni çok sevindirdi. Gerek doktorlarımızın gerekse sağlık çalışanlarının ilgisinden oldukça memnunum. Doktorlarım sayesinde ameliyatımı stressiz ve sorunsuz bir şekilde oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. “ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet