Kardeş Eli Derneği´nden Eğitime Destek

Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren çeşitli yardım paketleri ile ihtiyaç sahiplerine destek olan Kardeş Eli Derneği, ‘Desteğinle Eğitim Uzakta Kalmasın’ kampanyası ile öğrencilere bilgisayar ve tablet yardımında bulundu.Pandemi...

Yayınlanma:
Kardeş Eli Derneği´nden Eğitime Destek

Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren çeşitli yardım paketleri ile ihtiyaç sahiplerine destek olan Kardeş Eli Derneği, ‘Desteğinle Eğitim Uzakta Kalmasın’ kampanyası ile öğrencilere bilgisayar ve tablet yardımında bulundu.

Pandemi sürecinin en başından itibaren ihtiyaç sahibi insanlara hijyen paketleri, yardım kolileri ve çeşitli yardımlarda bulunan Kardeş Eli Derneği pandemi nedeni ile okullarına, öğretmenlerine kavuşamayan çocukları eğitimle buluşturmak için ‘Desteğinle Eğitim Uzakta Kalmasın’ kampanyasını başlattı. Bu kampanya sayesinde çocukların sesini duyup, yaşanılan bu zor zamanlarda biraz da olsa katkı sağlamayı hedefledikleri söz konusu oldu.

Eğitim Uzakta Kalmasın

Kampanya kapsamında evinde uzaktan eğitim için yeterli ekipmanı bulunmayan öğrencilere destek olan dernek, bilgisayar ve tablet yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bağışçılarını evinde ve iş yerinde kullanmadığı Tablet, Dizüstü, Masaüstü bilgisayarları derneğe ulaştırarak veya 1.850 TL destek ile yeni tablet hediye ederek “Desteğinle Eğitim Uzakta Kalmasın” kampanyasına destek olmaya davet ediyor. Dernek yönetimi konuyla ilgili: ‘Pandemi nedeniyle okulundan uzak kalan öğrenciler eğitimden uzak kalmasın diye uzaktan eğitim sürecinde maddi zorluklar nedeniyle eğitimine devam edemeyen ihtiyaç sahibi öğrencilere ‘Desteğinle Eğitim Uzakta Kalmasın’ kampanyasını başlatıyoruz. Kampanyamız kapsamında evinde uzaktan eğitim için yeterli ekipmanı bulunmayan öğrencilere destek oluyor, bilgisayar ve tablet yardımı ulaştırıyoruz.’’ açıklamasında bulundu.
[BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı]

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet