Keleş, Söğütlü’de Muhtarları Ziyaret Etti

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Söğütlü İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi.

Yayınlanma:
Keleş, Söğütlü’de Muhtarları Ziyaret Etti
CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Söğütlü İlçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların önemine değinen Keleş, CHP’nin muhtarlara yönelik vaatleri başta olmak üzere şehre dair görüş alışverişinde bulundu. 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Söğütlü İlçe Başkanı İsmail Turan, İl ve ilçe yöneticileri ile birlikte muhtarlarla bölge halkının talep ve beklentilerini ele aldı. 
 
 
Başkan Ecevit Keleş, “Akarca Mahallesi Muhtarı Serkan Çegen, Akçakamış Mahallesi Muhtarı Ertan Gülen, Beşdeğirmen Mahallesi Muhtarı Kadir Şanlı, Cami Cedit Mahallesi Muhtarı Cihan Çakırsoy, Gündoğan Mahallesi Muhtarı Birol Şengün, Hasanfakı Mahallesi Muhtarı Aliş Eken, İmamlar Mahallesi Muhtarı Cengiz Bilgiç, Kantar Mahallesi Muhtarı Vedat Töngel, Küçük Söğütlü Mahallesi Muhtarı Hikmet Öner, Kurudil Mahallesi Muhtarı Kadir Erkaya, Maksudiye Mahallesi Muhtarı Ömer Deniz, Orta Mahallesi Muhtarı Nihat Gönül, Rüstemler Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Aydınlı, Sıraköy Mahallesi Muhtarı Kadir Kedik, Soğucak Mahallesi Muhtarı Serkan Köse ve Türkbeylikkışla Mahallesi Muhtarı Muzaffer Köseoğlu muhtarlarımızı tek tek ziyaret ettik. Mahallelerimizin sorunlarını öğrendik. Fikir alışverişinde bulunduk. Kendilerine misafirperverlikleri için çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
 
-MUHTARLARIMIZA GEREKEN DEĞERİ CHP İKTİDARINDA VERECEĞİZ-
 
CHP’nin muhtarlara yönelik vaatleriyle ilgili bilgiler veren Başkan Keleş, “Muhtarlarımıza muhtarlık binaları yapacağız. Her mahallenin emlak vergisinin Yüzde 1’i oranında ödenek tahsis edeceğiz. Yılda 2 kez ikramiye vereceğiz. En önemlisi de seçimlerde muhtarlarımız birleşik oy pusulasında yer alacak. CHP olarak demokrasinin temel taşı muhtarlarımıza hak ettiği değeri vereceğiz” şeklinde konuştu. 
 
 
MERA ARAZİLERİ KÖY HALKINA İADE EDİLMELİDİR
 
Köylerin mahalle statüsüne kavuşturulmasının ardından çeşitli sorunların yaşandığına dikkat çeken Keleş, “Köy sakinlerimizin mera arazileri mahalle statüsüne kavuşturulmasının ardından alındı. Köy sakinlerimiz mahalle olduklarını ama geçim kaynaklarının hala tarım ve hayvancılık olduğunu söylüyor. Köy sakinlerimiz Meralar yeniden kendilerine verilmesini bekliyor. Hayvancılığın sürdürülebilmesi için Sakarya Büyükşehir Belediyesinin meralarla ilgili düzenleme yaparak köy sakinlerimizin lehine karar alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.  
 
 
KÖY SAKİNLERİMİZ YOLLARA ASFALT YAPILMASINI VE ALTYAPININ TAMAMLANMASINI İSTİYOR
 
Köyden mahalle statüsüne dönüşen köylerde hizmetlerin yetersiz olduğuna dikkat çeken Keleş, “bölge insanımız yollardan şikayetçi. Altyapıdaki yetersizlikten şikayetçi. Yollar Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt yapılmalı. Çukurlar oluşan asfalt yollarda yama çalışması yapılmalı. Köylerimizde altyapıdaki eksiklikler giderilmeli. Altyapı çalışmaların hızlı bir şekilde başlatılmalı ve bitirilmelidir” dedi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet