Keleş ve Kaftancıoğlu Pamukova'da Esnaf ve Muhtarlarla Buluştu

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte Pamukova ilçesinde muhtar ve esnafla bir araya geldi.

Yayınlanma:
Keleş ve Kaftancıoğlu Pamukova'da Esnaf ve Muhtarlarla Buluştu
CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte Pamukova ilçesinde muhtar ve esnafla bir araya geldi. 
 
Düzenlenen ziyaretlere Başkan Keleş ve Kaftancıoğlu'nun yanı sıra İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, il yöneticileri Ayhan Kadanalı ve İsa Şahinoğlu da katılım sağladı. Kaftancıoğlu ve Keleş Pamukova’da önce Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek mahalle muhtarları ile bir araya geldiler. Muhtarların sorun ve önerilerini dinleyen CHP'li başkanlar ve beraberinde ki heyet, Millet İttifakı iktidarlığında muhtarların sorunlarını çözüme kavuşturma sözünü de verdi. 
 
 
"MUHTARLARI BİZ REFAHA KAVUŞTURACAĞIZ"
Ziyaret sırasında muhtarlarla konuşan Başkan Keleş, muhtarların büyük bir görev üstlendiğini belirterek;" Bugün saha çalışmaları için Pamukova ilçemize geldik. İstanbul İl Başkanımız Kaftancıoğlu da bizleri ziyaret etmek istedi. Ben de Sakarya'da olmadığımı söyleyip, kendisini Pamukova'ya davet ettim. Başkanımız da seve seve kabul etti ve bugün birlikte sizlerle buluştuk. Muhtarların sorunlarını çok iyi biliyoruz. İl, ilçe ve köylerle ilgilenmek gerçekten de büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Fakat İktidar muhtarlarla ilgilenmiyor. Maaş zammını bile daha yeni yapan iktidar, muhtarları görmezden geliyor. Seçime kadar oyalamaya çalışıyor. Hepsini farkındayız. Bu yüzden bugün buradayız. Sözümüz söz. Muhtarlar için çok çalışacağız. Sizin refahınız bizler için çok önemli. Tüm dertleriniz, sıkıntılarınız Millet İttifakı iktidarlığında son bulacak." şeklinde konuştu. 
 
 
"BU ÜLKEYİ HEP BERABER KURTARACAĞIZ"
 
Muhtarlar Derneğinde Pamukovalı muhtarlar ile bir araya gelmenin kendisini mutlu ettiğini söyleyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “ Ankara’dan dönerken Sakarya İl Başkanımı Ecevit Keleş’e bir merhaba demek istedim. Başkanımız Pamukova’da olduğunu söyleyince bende buraya gelerek hem kendisi ile hem de sizlerle tanışma konuşma imkanı buldum” dedi. Kaftancıoğlu vatandaşın bu zaman kadar hangi partiye oy vermiş olursa olsun kutuplaşma siyasetinden ve ekonomik krizden en ufak bir sorumluluğunun olmadığını ifade ederek, “ Çünkü vatandaşlarımız hangi partiye oy verirse versin, bu ülkeye hizmet etsin düşüncesi ile veriyor.  Bu ülkeye yeniden hizmet edeceğini, bu ülkenin gençlerini, kadınlarını hepimizi refaha çıkaracağı siyasi anlayışa oy verdiğinde bu ülkeyi yeniden hep beraber kurtaracağız. Her siyasi partide verilen mücadeleler saygındır. Farklı fikirlerde olsakta yan yana olduğumuzda bu ülkeyi güçlendirebilir. Siyasetin zenginleşmek için yapılmadığı, siyasilerin vatandaş için çalıştığı, vatandaşın rahatı için çalıştığı günlere az kaldığını ifade eden Kaftancıoğlu kendisine sorulan bir soru üzerine “ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatandaşa elektrik faturalarını ödemeyin demedi. Elektrik faturasını ödeyemeyen, elektrik faturasını ödeyemediği için elektrik ve doğalgazla ısınamayan ailelerin duygusunu kamuoyuna taşımak için “ Ben elektrik zamları geri alınıncaya kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim “ dedi. Hiçbir çağrı yapmadı.  CHP olarak yapılan hizmetlere karşı değiliz. Köprüler, yollar, tüp geçitler vb hizmetlere karşı olmamız mümkün değil. Biz şunu soruyoruz yaptınız eyvallah kaça yaptınız? Bu ülkede vergisini veren her vatandaşın sorması gereken soruyu soruyoruz. Yarın CHP iktidarında vatandaşımız CHP ye kendi vergileriyle harcana her kuruşun hesabını sorsun. İktidara gelen her parti yatırımları babasının parası ile yapmıyor bizlerin verdiği vergilerle yapıyor." ifadelerini kullandı.
 
 
"BİZ SORUNU ÇÖZERKEN VATANDAŞI DÜŞÜNÜYORUZ"
 
 Pamukova’nın en güzel ve verimli coğrafyalarından birisi üzerinde olduğunu ancak tarımda bir öçok sorunun olduğunu ifade eden Kaftancıoğlu;" Sorunların bütün kaynağı bu sorunları çözecek olan siyasi anlayışta. Siyasi anlayış ve iktidarlar, hangi siyasi parti olursa olsun, sorunu çözerken merkezine vatandaşını koyarsa sorunların çözümü çok kolay.  Tarımda yeniden üretmeye başladığımızda, ekonomide yeniden üretmeye başladığımızda, olanı satmak yerine üretime dönüştürdüğümüzde ve kaynakları doğru yerde, beşli çetelere değil , siyaseti kendisi zengin olmak için değil, kurallar, yasalar çerçevesinde kaynağı doğru üretip, doğru yönetip  vatandaşa aktardığımızda bu ülke bir sene içinde hepimiz iyi noktaları geleceğiz."dedi.
 
 
"İKTİDARIN DÜŞÜNMEDİĞİ ESNAFI BİZ DÜŞÜNÜYORUZ"
 
Keleş ve Kaftancıoğlu Muhtarlar Derneği ziyareti sonrası ilçe esnafı ile bir araya geldi. Tek tek esnafı gezen CHP'li başkanlar sorun ve önerileri dinledi. Esnaf ziyaretinden sonra açıklamada bulunan Başkan Keleş:" Esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. Fakat şu an iflasın eşiğinde. Bunun tek sorumlusu ise iktidar. Zamlardan dolayı esnaf malzeme alamıyor, fahiş zamlar sebebiyle faturalarını ödeyemiyor. İşçi çalıştıramıyor. Borç, harç içinde ev geçindiriyor. Bu sorunların hepsini farkındayız. İktidarın sustuğunu, esnafı düşünmediğini, küçük esnafı görmezden geldiğini, enflasyona yenik düşürdüğünü, iflasa bilerek sürüklediğini ve hiçbir maddi yardımda bulunmadığını, yancılarını beslediğini hepsini biliyoruz. Fakat elbet bu günler de geçecek. Biz iktidara geldiğimizde esnaf refaha erecek, huşu içinde yaşayacak. Esnaf hakettiği değeri bizler sayesinde görecek. İktidar kaybedecek, esnaf kazanacak, halk kazanacak." şeklinde konuştu.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet