Koronavirüste yeni belirtiler ortaya çıktı

Koronavirüsün mutant virüsünde yeni belirtilerin görüldüğü tespit edildi.

Koronavirüste ülkemizde bir yandan aşılama bir yandan da vaka artışları yaşanırken mutant virüste yeni belirtilerin görüldüğü ortaya çıktı. Daha önce virüsün en önemli belirtileri ateş ve öksürük iken artık belirtiler arasına hapşırma, burun akıntısı ve titreme de dahil oldu. Bu sebeple koronavirüs ile grip ve nezle gibi hastalıklar karıştırılarak, erken teşhise engel olunacağından korkuluyor.

İngiltere kaynaklı olduğu düşünülen mutant virüsün daha hızlı yayıldığı ve belirtilerinin de farklı olduğu belirlendi. Önceden belirtilerin başında ateş, öksürük ve kas ağrısı gelirken, mutantlı virüste hapşırma, geniz ve burun akıntısı, titreme ve iştahsızlık olduğu tespit edildi. Bu durum kişilerin kendini grip ya da nezle zannetmesine ve koronavirüsten şüphelenmemesine de yol açarak teşhisi geciktiriyor ve tedavide de geç kalınmış olunuyor. (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)


Etiketler: 96 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Alanya Haber