Alanya için büyük gurur! Kestel Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi finale kaldı

Alanya Kestel Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Halk Oyunları Ekibi, Antalya yöresi oyunları ile 'Minikler Düzenlemesiz' dalda bölge şampiyonu olarak Türkiye finaline katılma hakkı elde etti.

Yayınlanma:
Alanya için büyük gurur! Kestel Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi finale kaldı

Alanya Kestel Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Halk Oyunları Ekibi Antalya’da geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Halk Oyunları Bölge Yarışması’na katıldı. Alanya Kestel Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi ‘Minikler Düzenlemesiz’ dalda Antalya yöresi oyunları ile bölge şampiyonu olup Türkiye finaline katılmayı hak kazandı. ‘Minikler Düzenlemesiz’ dalda Antalya yöresi oyunları ile bölge şampiyonu olması, Alanya'nın spor ve kültürel zenginliğini ön plana çıkardı. Bu başarı, Alanya'nın tarihinde bir ilk olarak kayıtlara geçti. Alanya Kestel Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi Kafile Başkanı Hanife Özen, ekiplerinin 3 ay içinde kazandığı üçüncü kupanın Alanya için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti. Özen, "Bu Alanya'ya 3 ayda 3 kupa getiren bu ekip çok kıymetli. Bu ekip çok başarılı ve uyumlu. Halk oyunları kültürel faaliyetlerimizin önemli bir parçası. Alanya'da bu başarıya destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz" dedi. Miniklerin elde ettiği bu zafer, Alanya'nın spor ve kültürel etkinliklerdeki potansiyelini gözler önüne serdi. Okul sporları Antalya şampiyonu, kulüpler arası Antalya şampiyonu ve şimdi de bölge şampiyonu olan Alanya Kestel Spor Halk Oyunları Ekibi, Türkiye finallerinde Alanya'nın adını gururla temsil etme şansına sahip. Önümüzdeki dönemde büyük bir final yarışması bekleyen ekip, Alanya'nın spor ve kültürel mirasına daha fazla katkıda bulunmayı hedefliyor. Bu başarı, Alanya'nın gelişen spor sahnesini ve zengin kültürel geçmişini bir araya getirerek kentin tanıtımına önemli bir katkı sağlıyor.

‘VE TÜRKİYE FİNALİNDE’YİZ’

Alanya Kestelspor Kulübü Halk Oyunları Antrenörü Yılmaz Özdemir, “Ve Türkiye Finalinde’yiz, Alanya Kestel Spor Kulübü Halk Oyunları Ekibi Bölge şampiyonu olup Türkiye finaline katılmayı hak kazanmıştır. Alanya tarihinde bi ilktir, emeği geçen canım öğrencilerimi yürekten tebrik ediyorum. Başta Kestel Spor Kulübü Başkanımız Levent Uğur’a, Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e, Gönül Kemal Reisoglu İlkokulu Müdürümüz İsa Yetkin’e, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ramazan Baykara’ya, ALTİD Başkanımız Burhan Şili’ye, Ateş Event Company organizasyonuna, Mavi Dans Company’ye, Atlantis Event Organizasyona, Akn Event Organizasyona Oğuzhan Halk Dansları’na olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler’’ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet