Küresel satın alma sektörünün radarına Türkiye’den tek bir şirket girdi!

Küresel satın alma sektörünün radarına Türkiye’den tek bir şirket girdi!

Koç Topluluğu şirketlerinden Zer, Promena markasıyla Spend Matters’in “50 to Watch” listesinde 2. kez yerini aldı. Zer A.Ş. Satış ve Promena Hizmetleri Direktörü Orçun Güven “Küresel satın alma sektörünün yükselen yıldızları arasında yer alarak ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz” dedi. 

Koç Topluluğu bünyesinde yer alan Türkiye’nin lider satın alma ve tedarik zinciri yönetimi şirketi Zer, Promena platformuyla uluslararası başarılarına yenisini ekledi. Promena, küresel satın alma teknolojileri ve satın alma sektöründeki gelişmeler hakkında bilgiler sunan dünyanın en büyük çevrimiçi satın alma kaynaklarından biri olan Spend Matters’in “50 to Watch” listesinde 2. kez ilk ve tek Türk hizmet sağlayıcı olarak yer aldı. Böylece Promena’nın stratejik satın alma ve tedarikçi çözümlerindeki uzmanlığı uluslararası alanda bir kez daha tescillendi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Zer A.Ş. Satış ve Promena Hizmetleri Direktörü Orçun Güven, “Sektöründe Türkiye’nin ilk markası olan Promena ile işletmelere 2001 yılından bu yana ölçülebilir katma değer sağlama hedefiyle dijital satın alma çözümleri sunuyoruz. Promena’nın tecrübeli ekibini yüksek teknolojiyle birleştirerek işletmelerin tedarik zincirlerini farklı projelerde ve binlerce kategoride uçtan uca yönetmelerini olanaklı kılıyoruz. Bu konumumuz uluslararası pazarda da başarı hikayeleri oluşturmamızı sağlıyor. Promena’nın Spend Matters’ın dünya çapında takip edilmeye değer gördüğü şirketlere yer verdiği “50 to Watch” listesinde 2. kez ilk ve tek Türk markası olarak yer almasını markamızın küresel yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olarak değerlendiriyor, ülkemizi temsil etmekten gurur duyuyoruz” dedi. 

Türkiye, küresel tedarik zincirinde öne çıkıyor

Türkiye’nin pandemi döneminde küresel tedarik zincirinde de öne çıktığını söyleyen Orçun Güven, Promena’nın Latin Amerika’dan Hindistan’a uzanan distribütör ağı aracılığıyla, Türkiye’den daha fazla ürün tedarik edilmesini sağladıklarına dikkat çekti. Orçun Güven, “Fitch Ratings’in son analizine göre, Türkiye, Avrupa’da tedarik zincirlerindeki değişimden en fazla kazanç elde edecek ülke konumunda yer alıyor. Stratejik coğrafi konumumuz sayesinde 1,3 milyar nüfuslu ve 26 trilyon dolarlık GSYH’ye sahip Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA), Orta Asya pazarlarına ülkemizden kolaylıkla ulaşılabiliyor” dedi. Pandeminin küresel dengeleri değiştirmenin yanı sıra tedarik süreçlerini dijitalleştirmeyi de zorunlu kıldığına değinen Güven, “İşletmelerin dünyaya açılabilmeleri için faaliyetlerine sürdürülebilirlik kazandırması şart. Promena’nın sunduğu çözüm ve hizmetlerle, kurumsal şirketlerin tüm satın alma faaliyetlerinde sürdürülebilir avantajlar yaratarak dijital dönüşümü destekliyoruz. Böylece küresel yolculuklarını hızlandırıyoruz” dedi.

Global listelerde Türkiye’den ilk ve tek hizmet sağlayıcı

Satın alma süreçlerini dijitalleştirerek şeffaf, etik ve verimli sistem yönetimiyle maliyet ve zaman tasarrufu sağlayan Promena, Spend Matters’ın satın alma alanında öne çıkan platformlara yer verdiği SolutionMap Raporu’nda da ilk ve tek hizmet sağlayıcı olarak ülkemizi temsil etti. Spend Matters’ın yanısıra Capgemini’nin 2020-2021 Dijital Satın Alma Araştırma Raporu’nda da yer alan Promena, ISG Providers Lens’in işletmelerin satın alma süreçlerini dijitalleştiren tüm dünyadan yazılım platformlarını değerlendirdiği raporunda ise ortalamaları aşan hizmet kapsamıyla “Ürüne Meydan Okuyanlar” kategorisinde gösterildi.


Etiketler: 99 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: