KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

55. Kütüphane Haftası tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Kutlamalar kapsamında Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü, öğrenciler ve yetişkinler için 5 günlük dolu dolu bir program...

Yayınlanma:
KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

55. Kütüphane Haftası tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Kutlamalar kapsamında Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü, öğrenciler ve yetişkinler için 5 günlük dolu dolu bir program hazırladı.


ETKİNLİKLERİN İLK KONUĞU PROF DR. UĞUR BATI
Alanya Belediye Tiyatrosu Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kütüphane Haftası Etkinlikleri başladı. Belediye Tiyatrosu Oyuncusu Erman Doğan ve Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal’ın açılış konuşmasının ardından etkinliklerin ilk konuğu Prof. Dr. Uğur Batı, Kültür Merkezinde vatandaşlar ve öğrencilerle buluştu. Prof. Dr. Batı, ‘’Yaratıcı Olmanın Sihirli Olmayan Yolları’’ konulu söyleşisiyle salonu dolduran kalabalığa seslendi.

TUTKU, İLHAM VE AŞK BAŞARIYI GETİRİR
Pek çok zeka türleri olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Uğur Batı, herkesin farklı alanlarda zeki olabileceğini söyledi. Teknolojinin hızla geliştiğine değinen Prof. Dr. Batı, birkaç yıl sonra insanların yerini robotların alacağını belirterek, ayakta kalabilmek için insanoğlunun hayal gücünü iyi kullanması gerektiğine dikkat çekti. Yaratıcı olmayı 23 adımda özetleyen Prof. Dr. Uğur Batı, “Tutku, ilham ve aşkla yapılan her iş başarı getirir” dedi.

ÇOK OKUYANA BAŞKAN YÜCEL’DEN HEDİYE
55. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamındı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Belediye kütüphanelerinden faydalanarak en çok kitap okuyan 25 öğrenci ve yetişkine belge hazırlattı. Kitap kurtlarına belgelerini ve hediyelerini günün anısına Başkan Yücel adına, Prof. Dr. Uğur Batı takdim etti. Prof. Dr. Batı, söyleşinin ardından okurları için kitap imzaladı.

EMİNE HACIKURA KÜTÜPHANESİ 10 YAŞINDA
Merkez’ de bulunan Alanya Belediyesi Emine Hacıkura Kütüphanesi de Kütüphane Haftası’nda 10. yılını kutladı. Kütüphaneyi yaptıran hayırseverler asına söyleşiye katılan Emine Hacıkura ve Mehmet Hacıkura ‘ya, Belediye Meclis Üyesi Melike Nazifoğlu teşekkür ederek çiçek takdim etti. Bilindiği gibi Emine Hacıkura Kütüphanesi Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’ne bağlı olarak modern üniteleri, bilgisayar odası, okuma salonlarıyla 10 yıldır gururla hizmet veriyor.

KRAL OLMAK İSTEMEYEN ASLAN ÇOCUKLAR İÇİN SOKAĞA ÇIKTI
Kültür Merkezinde sabah başlayan Kütüphane Haftası etkinlikleri, öğleden sonra Emine Hacıkura Kütüphanesi’nde devam etti. Hayate Hanım İlkokulu öğrencilerinin folklor gösterisinin ardından Alanya Belediye Tiyatrosu Oyuncuları, “Kral Olmak İstemeyen Aslan” isimli kukla oyunuyla çocukların karşına çıktı. İlk kez sokağa kurulan sahnede Kral Olmak İstemeyen Teo, ilginç hikayesiyle çocukları doyasıya eğlendirdi.

YARINKİ PROGRAM:
26 Mart Salı
Saat 10.00-12.00 Kültür Merkezi-Murat Kaplan (Murat Kaplan yarınki programda, Etkili İletişimin Nöro-Linguistik Kodları sunumu ile Yüz Okuma Sanatı konusuna da değinecek)
26 Mart Salı
Saat 14.00-15.00 Emine Hacıkura Kütüphanesi – Serhan Kansu (Çocuklar İçin Felsefe ve Yazarlık)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet