Liseliler ‘İstinye Üniversitesi Lise Kış Kampı’nda üniversite yaşamını deneyimledi

İstinye Üniversitesi’nin lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği Lise Kış Kampı’na Türkiye’nin farklı illerinden 300 öğrenci katıldı.

Yayınlanma:
Liseliler ‘İstinye Üniversitesi Lise Kış Kampı’nda üniversite yaşamını deneyimledi

İstinye Üniversitesi’nin lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği Lise Kış Kampı’na Türkiye’nin farklı illerinden 300 öğrenci katıldı. Üç gün boyunca İstinye Üniversitesi akademisyenlerinin her fakülte için özel olarak hazırladıkları yaklaşık 72 farklı atölye çalışmasına katılan liseliler, üniversite hayatını deneyimledi.

Türkiye’nin farklı illerinden 300 lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleşen İstinye Üniversitesi Lise Kış Kampı’nda, üniversite adayları akademisyenlerle bir araya geldi. 2-4 Şubat tarihleri arasında yoğun bir katılımla gerçekleşen kampta, ilgi duydukları bölümlere göre gruplara ayrılan lise öğrencileri, üç gün boyunca toplamda dokuz farklı programda İstinye Üniversitesi akademisyenlerinin her fakülte için özel olarak hazırladıkları yaklaşık 72 farklı atölye çalışmasına katılarak üniversite hayatını deneyimleme şansı elde etti.

 

“Üniversiteler, insanlığın ve ülkelerin en büyük umududur”

 

İstinye Üniversitesi Lise Kış Kampı, 2 Şubat’ta Topkapı Kampüs Kongre Merkezi’nde gerçekleşen açılış töreniyle başladı. Törende konuşan İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, şunları söyledi: “İngilizce anlamı ‘evrensel’ kelimesinden gelen üniversite kavramını çok geniş şekilde ele alabiliriz. Temel amacı bilim üretmek olan üniversitelerin birçok farklı görevi bulunmaktadır; çağdaşlığın, demokrasinin, toplum refahının eşiği olan üniversiteler, küreselleşmenin en önemli basamağıdır. Dili, dini veya ırkından bağımsız tüm insanların kendine yer bulduğu üniversiteler, insanlığın ve ülkelerin en büyük umududur. Şu anda tüm bu değerleri içselleştirmiş; dijital dönüşümden yapay zekâya, kültürden sanata her konuda atılım içinde olan İstinye Üniversitesi’nde, akademik bilginin dünyaya açılışını genç bir üniversitenin penceresinden izleyeceksiniz.”

 

“Bizlerle üniversite iklimini teneffüs ettiniz”

 

İstinye Üniversitesi Lise Kış Kampı, 4 Şubat’ta Vadi Kampüs Konferans Salonu’nda gerçekleşen sertifika töreniyle tamamlandı. Törende konuşan İstinye Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, ara tatillerinden feragat ederek bu kampa katılan liselere teşekkür ederek şunları söyledi: “Verimli bir kamp programı hazırlayabilmek adına tüm İstinye Üniversitesi ailesi olarak ciddi bir emek harcadık. Sizler de üniversite sınavına hazırlandığınız bu özel dönemde; kendi geleceğinizi daha doğru planlayabilmek adına ara tatilinizden feragat ederek burada bizlerle üniversite iklimini teneffüs ettiniz. Kamp programında yer alan atölye çalışmalarına gösterdiğiniz özen ve kattığınız dinamizm ile öğrenme süreçlerini eğlenceli kıldığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet