Lüleburgaz Belediyesi EMİTT’e hazır

Lüleburgaz Belediyesi geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olma niteliği taşıyan ve kentlerin markalaşmasında önemli katkısı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı “İstanbul EMITT’te” yer alacak.

Yayınlanma:
Lüleburgaz Belediyesi EMİTT’e hazır

Lüleburgaz Belediyesi geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olma niteliği taşıyan ve kentlerin markalaşmasında önemli katkısı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı “İstanbul EMITT’te” yer alacak. Bu yıl 9-12 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek fuara Kırklareli ve Vize Belediyeleri ile beraber katılan Lüleburgaz Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamladı.

Lüleburgaz Belediyesi geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı “İstanbul EMITT’te” bu yıl Kırklareli ve Vize Belediyeleriyle birlikte B-561 numaralı stantta yer alacak. Stantta kentin tanıtımına yönelik video içeriklerin yanı sıra çeşitli materyaller de bulunarak ziyaretçilere sunulacak. 

Kadın Davul Ritim Grubu sahnede!

Bu yıl 9-12 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul EMITT’te ilk kez yer alacak olan Lüleburgaz Belediyesi birbirinden farklı aktivitelerle fuara gelen turizmcileri büyüleyecek. Bu doğrultuda fuarın açılış gününde çok sayıda başarılı organizasyonu gerçekleştiren Lüleburgaz Belediyesi Kadın Davul Ritim Grubu da uzun bir aradan sonra sahnede olacak. Bununla birlikte 10 Şubat tarihinde de Güliz Mert Kadın Halk Oyunları Ekibi ile Kırklareli Yöresi ve Roman Halk Dansları gösteri ekibi sahne alacak. Ayrıca Lüleburgaz Belediyesi Yıldız Çocuk Kukla Atölyesi de 11 Şubat’ta sahne alacak.

Hedefte turizmden pay almak var

Fuarda Lüleburgaz’ın üzüm bağlarından Trakya’nın en büyük açık hava çarşısı olan yayalaştırma bölgesindeki meşhur çorbacılarına, tulumba tatlısından sosyal yaşama kadar çok sayıda konuda turizmcilere tanıtımlar yapılacak. Bulunduğu konum itibarıyla 3 denize de yakın mesafede bulunan Lüleburgaz, fuardan çok sayıda turizmciyi kente çekerek turizm pastasından pay almayı hedefliyor.

Dünyanın en prestijli fuarlarından biri

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olma niteliğiyle ön plana çıkıyor. Fuar her yıl 45 bine yakın sektör profesyonelini ve binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Bu yıl 25’ncisi düzenlenecek EMITT Turizm Fuarı Türkiye’de pek çok yeni tatil ve turizm konumunun oluşmasına ortam hazırlayan, şehirlerin hatta köylerin markalaşmasına ve yerli yabancı turistle buluşmasına ev sahipliği yapan turizm sektörünün dünyaya açılan en önemli kapısı niteliği taşıyor.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet