Lüleburgaz Belediyesi kendi durağını imal edecek!

“Lüleburgaz’da imal edilecek duraklardan 700 bin liraya yakın tasarruf”   Türkiye’de son aylarda yaşanan kur dalgalanmaları sonucu yaşanan fiyatlardaki aşırı artışlar karşısında Lüleburgaz Belediyesi bekleme durakları imal edecek.

Yayınlanma:
Lüleburgaz Belediyesi kendi durağını imal edecek!

“Lüleburgaz’da imal edilecek duraklardan 700 bin liraya yakın tasarruf”

Türkiye’de son aylarda yaşanan kur dalgalanmaları sonucu yaşanan fiyatlardaki aşırı artışlar karşısında Lüleburgaz Belediyesi bekleme durakları imal edecek. Belediyeye ait Destek Hizmetleri Şantiyesi’nde üretilecek ve kentin çeşitli noktalarına yerleştirilecek duraklarla 700 bin liraya yakın tasarruf sağlanmış olunacak.

Lüleburgaz Belediyesi ekonomide yaşanan buhran sonucunda hammadde ve mamul maddelerde oluşan yüksek fiyat artışları nedeniyle kentin birçok noktasına yerleştirmeyi planladığı bekleme duraklarını kendi imal edecek. İlk denemesinin Destek Hizmetleri Şantiyesi’nde yapıldığı bekleme durağı yetkililerden tam not aldı.

Yaklaşık 8’de 1 fiyata mal olacak

Belediyenin tamamen kendi imkanlarıyla üreteceği bekleme duraklarının tanesi kur dalgalanmaları ve demir-çelik fiyatlarında yaşanan yüksek artış nedeniyle piyasada 40 ile 80 bin TL arasında değişiyor. Bu nedenle Lüleburgaz Belediyesi çok daha ekonomik koşullarda tanesi yaklaşık 11 bin TL’ye mal olması planlanan bekleme duraklarını imal etmeye başlıyor. İlk prototipi başarılı olan bekleme durakları kentin ihtiyaç duyulan birçok noktasında yer alacak.

“Tamamen kendi imkanlarımızla üretiyoruz”

Öte yandan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli de Destek Hizmetleri Şantiyesi’nde üretilecek bekleme duraklarından ilkini kontrol etti. Durak hakkında teknik ekipten bilgi alan Başkan Gerenli, bekleme duraklarının tamamen Lüleburgaz Belediyesi imkanlarıyla üretildiğini vurgulayarak, “Tamamen kendi imkanlarımızla çok daha ekonomik şartlarda imal etmeye başladığımız bekleme duraklarımızı kontrol ettik. Yakın zamanda duraklarımız kentimizin birçok noktasında halkımızın kullanımına sunulacak” diye konuştu.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet