Michelin Türkiye’de Yeni Atamalar

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin’in Türkiye’deki satış operasyonlarında görev değişimi yaşandı.

Yayınlanma:
Michelin Türkiye’de Yeni Atamalar

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin’in Türkiye’deki satış operasyonlarında görev değişimi yaşandı. Buna göre Michelin Türkiye’de Binek ve Hafif Ticari Lastiklerden Sorumlu Satış Direktörlüğüne Serhat Sezginsoy, Ağır Vasıta Satış Direktörlüğüne ise Erol Şimşir atandı. Daha önce Ülke Satış Direktörü olarak görev yapan Sertan Akçagöz ise, Kasım 2021’den itibaren Michelin Orta Avrupa Bölge Liderlik Ekibi’nde Yol Dışı Lastikler Satış Direktörü olarak görev alacak.

 

Michelin, Türkiye’deki satış operasyonlarında yeni atamalar gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen atamalar ile Binek ve Hafif Ticari Lastikler Satış Direktörü görevini Serhat Sezginsoy üstlenirken, Ağır Vasıta Satış Direktörü ise Erol Şimşir oldu. 

 

Gerçekleştirilen atama ile Michelin’in binek ve hafif ticari lastikler için satış operasyonlarının başına geçen Serhat Sezginsoy, 2010 yılında dahil olduğu Michelin’in Türkiye’deki satış operasyonlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Michelin Türkiye’de son olarak Bölge Satış Müdürü olarak görev alan Sezginsoy, Şubat ayı itibariyle Binek ve Hafif Ticari Lastiklerden Sorumlu Satış Direktörü olarak atandı.

 

Michelin Türkiye Ağır Vasıta Satış Direktörü pozisyonuna getirilen Erol Şimşir ise, 2003 yılından beri Michelin’in Türkiye’deki satış ve iş geliştirme operasyonlarında başarıyla görev aldıktan sonra, 2016 yılında Bölge Satış Müdürü görevini üstlenmişti. Şimşir son 5,5 yıl boyunca başarıyla sürdürdüğü Bölge Satış Müdürü görevinin ardından, Kasım 2021’den itibaren de Ağır Vasıta Satış Direktörü olarak şirketin ağır vasıta lastiklerinin satış stratejilerine yön vermeye başladı.

 

Bu önemli değişikliklerin öncesinde Türkiye’de tüm ürün gruplarından sorumlu Ülke Satış Direktörü olarak görev yapan Sertan Akçagöz ise, Kasım 2021’den itibaren Michelin Orta Avrupa Bölge Liderlik Ekibi’nde Yol Dışı Lastikler Satış Direktörü olarak atandı. Yeni göreviyle Michelin Orta Avrupa Bölge’de 21 ülkeden sorumlu olan Akçagöz, Türkiye’de edindiği 20 yılı aşkın deneyimini Michelin Orta Avrupa Bölgesine taşıyacak.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet