Milli Takımımız FIBA Olimpiyatlarındaki Rakipleri Belli Oldu
FIBA, Türkiye’nin de dahil olduğu 16 ülkenin mücadele edeceği FIBA Olimpiyat Elemeleri 2020’nin, kura çekimi öncesinde torbaları açıkladı. Buna göre A Erkek Milli Takımımız kuraya 3’üncü torbadan katılacak.Kura çekimi...
![Milli Takımımız FIBA Olimpiyatlarındaki Rakipleri Belli Oldu](https://cdn.alanyahaber.com/news/0.jpg)
Kura çekimi için açıklanan torbalar ve sıralamalar, Çin’de düzenlenen FIBA 2019 Dünya Kupası sonrasında oluşan FIBA Dünya Sıralaması doğrultusunda belirlendi.
Kura çekimi torbaları ve ülke sıralamaları şu şekilde oluştu:
1. Torba: Sırbistan, Yunanistan, Litvanya, Rusya
2. Torba: Çekya, Brezilya, İtalya, Polonya
3. Torba: Hırvatistan, Türkiye, Slovenya, Porto Riko
4. Torba: Almanya, Dominik Cumhuriyeti, Venezuela, Kanada
5. Torba: Yeni Zelanda, Meksika, Çin, Kore
6. Torba: Angola, Tunus, Senegal, Uruguay
FIBA Olimpiyat Elemeleri kura çekimi töreni, hem erkekler hem de kadınlar için 27 Kasım Çarşamba günü İsviçre’deki Patrick Baumann Basketbol Evi’nde yapılacak.
Kura çekimi ile 5 FIBA bölgesinden elemelere katılacak olan takımlar, coğrafik olarak dengelenmiş şekilde 6 takımdan oluşan, 4 gruba dağıtılacak. Tören FIBA’nın YouTube kanalı ve Facebook hesabı aracılığıyla canlı olarak yayınlanacak.
FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri, 23-28 Haziran 2020 tarihleri arasında Kanada (Victoria), Hırvatistan (Split), Litvanya (Kaunas) ve Sırbistan’ın (Belgrad) ev sahipliğinde dört ayrı şehirde gerçekleştirilecek ve gruplarını lider tamamlayan 4 takım Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanacak.
BSHA - Bilim Sağlık Haber Ajansı
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.