OEDAŞ hayati bilgilere dikkat çekiyor

OEDAŞ, can güvenliğinin korunması adına elektrik tüketicileri için önemli bilgilendirmelerde bulundu.

Yayınlanma:
OEDAŞ hayati bilgilere dikkat çekiyor

OEDAŞ, can güvenliğinin korunması adına elektrik tüketicileri için önemli bilgilendirmelerde bulundu.

 

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ) olarak can ve mal kayıpları yaşanmaması adına, OEDAŞ çalışanları dışında elektrik hatlarına müdahalede bulunulmaması gerektiğini vatandaşlarımızla paylaşmak isteriz.

 

Enerji hatlarına, trafolarına, panolarına ve ekipmanlarına eğitimsiz kişiler tarafından yapılan yanlış müdahaleler nedeniyle her yıl birçok kişi can ve mal kaybına uğrayabiliyor. Bu nedenle elektrik hizmetleri ile ilgili üzüntüyle sonuçlanan olayların yaşanmaması adına aşağıda paylaştığımız noktalara dikkat edilmesini önemle rica ederiz.

  • Direklerin ücüncü şahısların müdehalesi ve dış etkenler nedeniyle zarar görmesi sonucu devrilmek üzere olması ya da devrilmesi, havai hat iletkenlerinin rüzgar, yıldırım vb. sebeplerden dolayı ya da taşıyıcı direklerin zarar görmesi sonucu koparak yere düşmesi, yer altı kablolarının herhangi bir nedenle açığa çıkması, kabloların temas edilebilir hale gelmesi gibi durumlarda; can güvenliği açısından adına olay yerine yaklaşılmaması ve yaklaşanların uyarılması,  süratle 7/24 hizmet veren 186 numaralı OEDAŞ  çözüm merkezimize bilgi verilmesi, durumun yaya veya trafik akışında can ve mal emniyeti için tehlike oluşturması halinde ise 112 Acil Çağrı Merkezi aranarak destek talep edilmesi,
  • Ne sebeple olursa olsun herhangi bir direğe tırmanılmaması ve iletkenlere temas edilmemesi,
  • Harfiyat ve toprak yığılması gibi nedenlerle iletken hatlarla emniyet mesafesi ihlalinin oluşması, havai hatlara yakın ya da temas eden ağaç dallarının olması halinde derhal 186 numaralı OEDAŞ Çözüm Merkezi’nin aranarak durum hakkında bilgi verilmesi,
  • Kapakları kilit sistemi ile güvenlik altına alınmış olan trafo ve panolara herhangi bir müdahalede bulunulmaması, kapaklarının açık olması, beklenmeyen gürültü, ses ya da görüntü (ark oluşması vb.) tespit edilmesi gibi durumlarda 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi’nin aranarak bilgi verilmesi can güvenliği açısından büyük öneme sahiptir. 
  • Ayrıca bina iç tesisatlarının güvenle tesis edildiğinden, kaçak akım rölelerinin ve sigortaların çalışır durumda olduğundan ve gerektiği şekilde topraklama tesisatının bulunduğundan emin olunmalıdır. 

Bu konularda tüm vatandaşlarımızın gerekli duyarlılığı göstermelerini rica eder, ekiplerimizin 7/24 her koşulda kesintisiz hizmet vermek için görevleri başında olduğunu bildirmek isteriz. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet