ÖRAV’ın Yeni Genel Müdürü Tuba Köseoğlu Okçu Oldu

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek sağlamak amacıyla 2008 yılında Garanti BBVA tarafından kurulan ve Türkiye’de bu alana odaklanmış ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu olan ÖRAV’ın üst yönetim kadrosu değişiyor.

Yayınlanma:
ÖRAV’ın Yeni Genel Müdürü Tuba Köseoğlu Okçu Oldu

Öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek sağlamak amacıyla 2008 yılında Garanti BBVA tarafından kurulan ve Türkiye’de bu alana odaklanmış ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu olan ÖRAV’ın üst yönetim kadrosu değişiyor.  

 

2018 yılından bu yana ÖRAV genel müdürlüğünü sürdüren Füsun Çüruksu görevini Tuba Köseoğlu Okçu’ya devrederken, Vakıf’a 13 yıldır uzman eğitimci ve eğitim direktörü olarak katkı sunan Arzu Atasoy genel müdür vekilliğine terfi ediyor.

 

ÖRAV’ın genel müdürlük bayrağını Tuba Köseoğlu Okçu’ya devreden Çüruksu; “Üç buçuk yıl önce bu yola çıkarken kendime koyduğum hedefleri, değerli çalışma arkadaşlarımın ve tüm paydaşlarımızın desteğiyle gerçekleştirdiğimize inanıyorum. Tam da bu sebeple artık görevimi yeni bir lidere, Vakfımızı yeni bir vizyonla daha da ileriye taşıyacak bir arkadaşımıza devrediyorum.” dedi.

 

2020 yılından bu yana Garanti BBVA’nın eğitim direktörlüğü görevini sürdüren Tuba Köseoğlu Okçu ise, bu sorumluluğunun yanı sıra üstlendiği ÖRAV genel müdürlüğü için duyduğu heyecanı şu sözlerle dile getirdi: “Sahip olduğum kurumsal bilgi ve deneyimi, eğitim alanında ÖRAV gibi öncü bir kurumda, toplum yararına kullanacağım için fevkalade heyecanlıyım. Bu manevi anlamı çok büyük olan göreve layık olabilmek için var gücümle çalışacağım. Uzman ekibimizle birlikte Vakfın sosyal etkisini yurt içinde ve yurt dışında daha da artıracak yeni projeler üretmeye ve eğitimin toplumsal kalkınmanın en önemli unsuru olduğu bilinci ve sorumluluğuyla çalışmaya şevkle ve inançla devam edeceğiz.”   

 

ÖRAV’a uzun yıllardır uzman eğitimci ve eğitim direktörü olarak emek veren Arzu Atasoy da terfisi ile ilgili duygularını şöyle ifade etti: “Kuruluşundan beri bir parçası olmaktan son derece gurur duyduğum ÖRAV bünyesinde atandığım bu yeni görev dolayısıyla çok mutluyum.  Dünyadaki ve eğitim sistemindeki değişim ve dönüşümü yakından takip ederek, öğretmenlerin ihtiyaç duydukları içeriklerde programlar oluşturmak üzere belirlediğimiz stratejilerle, ÖRAV’ı dünyada başka benzeri olmayan bir kurum olarak yapılandırdık. Bundan sonra da aynı yaklaşımla, ÖRAV’ın sosyal etkisini daha da artırmak ve tüm çocukların nitelikli eğitime ulaşabilmeleri için gereken ortamı yaratmak adına var gücümüzle çalışacağız.” 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet