Panelsan halka arz sürecinde 8 kat talep topladı

Sektörünün vizyon lideri Panelsan, 9-10-11 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen talep toplama sürecinde, yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Yayınlanma:
Panelsan halka arz sürecinde 8 kat talep topladı

Sektörünün vizyon lideri Panelsan, 9-10-11 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen talep toplama sürecinde, yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Panelsan’ın halka arzına toplamda 8 kat talep geldi.

 

Çatı ve cephe panelleri sektörünün lider kuruluşlarından Panelsan paylarının halka arzı yerli ve yabancı yatırımcıların büyük ilgisini gördü. Gedik Yatırım liderliğinde oluşturulan konsorsiyum aracılığıyla 10.20 TL fiyatla halka arz edilen Panelsan payları, bireysel ve kurumsal yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

Toplanan talebin satışa sunulan paylardan fazla olması üzerine 1 milyon 750 bin TL nominal değerli ek paylar da halka arza dahil edilerek toplam 21 milyon TL nominal değere ulaşan Panelsan halka arzına; yurtiçi bireysel yatırımcı kategorisinde 11.5 kat, yurtiçi kurumsal yatırımcı kategorisinde 4.9 kat, yurtdışı kurumsal yatırımcılar kategorisinde ise 2.9 kat olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün 8 katı talep geldi.

 

Panelsan halka arzında 42 bin 25 adet yurtiçi bireysel yatırımcıya, 92 adet yurtiçi kurumsal yatırımcıya ve 5 adet yurtdışı kurumsal yatırımcıya olmak üzere toplamda 42 bin 122 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirildi.

 

Halka arz sürecinde yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirten Panelsan Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Maşlak, “Panelsan hisselerine gösterilen bu ilgi karşında çok mutlu ve gururluyuz. Çatı ve cephe panelleri ile ısı yalıtım levhaları alanında üretim yapan şirketimiz, sektördeki 20’nci yılına yaklaşıyor. 20’nci yılımızı doldurmadan halka arz yapmak bizim için çok önemli ve değerli. Yatırımcılarımızın bizlere göstermiş olduğu güvenle birlikte, biz de çalışmalarımızı daha da hızlandırarak hedeflerimizi en kısa sürede gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Yerli ve yabancı tüm yatırımcılara teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

“Yoğun ilgi karşısında sorumluluğumuz arttı”

Panelsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Recep Kaan Maşlak ise, “Böyle bir yatırımcı ilgisi görmek bizi çok memnun etti. Çok mutluyuz. Hem bireysel hem de kurumsal tüm yatırımcılara teşekkür ediyorum. Bu mutluluk tabii ki beraberinde de büyük bir sorumluluk getiriyor. Zaten güçlü bir finansal yapıya ulaşmış olan şirketimizin, halka arz süreci ile hem marka değerinin artacağına hem de daha büyük projelerde yer alacağına inanıyorum” dedi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet