Pearson’ın Kariyer Akademisi Programı 8 milyon üniversiteliye kariyer yolu çizecek

Pearson’ın Kariyer Akademisi Programı 8 milyon üniversiteliye kariyer yolu çizecek

Pearson, dünya genelinde yürüttüğü Kariyer Akademisi Programı’nı Türk eğitim sistemine ve kültürüne uygun olarak geliştirdi. Öğrencilere akademik başarının yanında çağın gerektirdiği mesleki becerileri kazandıran müfredat ile ülkemizdeki 8 milyonu aşkın üniversitelinin daha iyi istihdam olanaklarına erişmesi amaçlanıyor.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) verilerine göre, 8 milyon 240 bin 997 üniversite öğrencisinin bulunduğu ülkemizde üniversite mezunlarının kariyer hayatını şekillendirmesi için yeni projeler geliştiriliyor. Kariyer hayatında mesleki yetkinliklerin en az akademik başarı kadar önem taşıdığına dikkat çekilirken bu alanda önemli bir hamle de dünyanın önde gelen eğitim kurumu Pearson’dan geldi. Kurum, öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmek ve gelecekte daha iyi istihdam olanaklarına erişmelerine yardımcı olmak için dünya genelinde yürüttüğü Kariyer Akademisi Programı’nı Türkiye’de uygulamaya başlayacağını duyurdu. Türk eğitim sistemi ve kültürünün ihtiyaçlarına uygun olarak uyarlanan program, üniversitelerin üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri ile yeni mezunlara 21. yüzyılın iş dünyasında kendilerinden beklenen yetkinlikleri kazandırmayı amaçlıyor. 

Öğrenciler yetkinliklerini “dijital kimlik” ile şirketlere gösterecek 

Türkçeye çevrilen Kariyer Akademisi Programı müfredatında, online dersler ve sınavların yanı sıra vaka çalışmaları ve etkinlikler gibi uygulamalı eğitimlerin de yer alacağı bildirildi. Uluslararası değerlendirme tekniklerinin baz alındığı program, öğrencilerin mesleki becerilerini deneyimsel öğrenme ile iş başında geliştirmelerine ve sergilemelerine olanak sunacak. Kazanılan başarı ve beceriler ise dijital rozetlerle ödüllendirilecek. Bu sayede iş arayan mezunlar ile potansiyel işverenler arasında şeffaf ve etkili bir iletişim kurulmasını sağlayan “dijital kimlik”ler oluşturulacak. 

“Akademik başarı kadar kariyer planlaması da önemli”

Konuya ilişkin ayrıntıları aktaran Pearson Türkiye Pazarlama Direktörü Işıl Berkan, “Pearson olarak temel amacımız öğrencileri geleceklerine hazırlamak. Küresel salgına rağmen, öğrenciler mezun olma ve kariyerlerini sürdürme planlarında ilerlemeye devam ediyor. Bunu başarmak için yalnızca akademik başarıya odaklanmak yeterli değil. Günümüzde öğrencilere hem akademik hem de kariyer hazırlığı içeren bütünsel bir yaklaşım sunulması gerekiyor. Pearson Kariyer Akademisi Programı bu noktada öğrencilerin kariyer yolculuklarında nereye gitmek istediklerini ve hedeflerine nasıl ulaşacaklarını keşfetmeleri için bir yol haritası görevi görüyor. İçerdiği pratik ve teorik bilgi kombinasyonunun yanı sıra çağın gereklerine uygun, çevrimiçi ve uçtan uca bir kariyer hazırlık süreci sunuyor” dedi.


Etiketler: 98 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. alanyahaber.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. alanyahaber.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan alanyahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Alanya Haber

%d blogcu bunu beğendi:
%d blogcu bunu beğendi: