Perşembe Bisiklet Yolunda Çalışmalar Tam Gaz

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe ilçesine değer katacak olan Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesi’nde çalışmalar tam gaz devam ediyor.

Yayınlanma:
Perşembe Bisiklet Yolunda Çalışmalar Tam Gaz

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe ilçesine değer katacak olan Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesi’nde çalışmalar tam gaz devam ediyor.

 

Hayata geçirdiği projelerle her kesime hitap eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, Perşembe ilçesinde Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesi çalışmalarını sürdürüyor. Her yaş grubunun ilgisini çeken bu proje, Perşembe’nin kent estetiğine katkı sağlarken ilçeye yeni bir kimlik kazandırarak turizm katkı verecek.

 

BÜYÜKŞEHİRDEN BİSİKLET YOLU İÇİN YOĞUN MESAİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Park ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekiplerince Perşembe Limanı’ndan başlayarak şehir merkezi istikametindeki 2 km’lik alanı kapsayan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Alt yapısı tamamlanan alanlarda zemin betonu döken ekipler, çalışmaları en kısa sürede tamamlamak için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor.

 

PROJEDE HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Sağlıklı ve çevreci anlayışla planlanan ve Perşembe’yi daha yaşanabilir bir hale getirecek olan Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesi’nde bisiklet yolunun yanı sıra kum asfalt uygulaması, çöp kovaları, oturma bankları, yön ve işaret levhaları, aydınlatma direkleri ve bisiklet park elemanları yer alacak.

 

Çalışmaların devam ettiği alanda incelemelerde bulunan Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar proje hakkında açıklamalarda bulundu.

 

“PERŞEMBE’MİZİN SAHİLİ DAHA GÜZELLEŞECEK VE CAZİBESİ ARTACAK”

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, ilçeyi daha yaşanılabilir bir hale getirmek için Büyükşehir Belediyesi ile gayret içerisinde çalıştıklarını söyledi.

 

Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Projesi’nin de ilçeye değer katacağını belirten Tondoğan şunları kaydetti:

 

“Perşembe Bisiklet Yolundaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah yaz aylarında vatandaşlarımızın kullanımında olacak. Perşembe bir sahil kasabası, Perşembe’mizi gerçekten yaşanabilir bir hale getirmek için Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte gayret ve çaba içerisindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Perşembe’ye büyük destek ve katkıları var. Şu an yapımı devam eden bisiklet yolu projesi de onun sayesinde. Burada doğayı koruyarak mevcut yapı üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çalışmalar tamamlandığında Perşembe’mizin sahili daha güzelleşecek ve cazibesi artacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

 

“PERŞEMBE EN İYİ HİZMETLERİ ALMAYA DEVAM EDİYOR”

Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar ise “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in önderliğinde Perşembe ilçemiz en iyi hizmetleri almaya devam ediyor. Hoynat Adası, Yason, Aktaş Plajı, Vona Park, bisiklet yolu ve sahil çevre düzenlemesi çalışmaları yapıldı. Perşembe bisiklet yolu projesinde sadece bisiklet yolu yok. Yaya yolu var, aydınlatma var, park mobilyaları var. Sadece Perşembeliler değil, çevre il ve ilçelerden vatandaşların buraya gelerek dinlenebileceği zaman geçireceği bir alan ortaya çıkıyor. Bu bağlamda başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet