Pirelli’nin Sürdürülebilirlik Performansı “S&P Global Altın Klasman’ Statüsüyle Bir Kez Daha Teyit Edildi

Milano, - Pirelli, S&P Global tarafından yayımlanan ve 7.

Yayınlanma:
Pirelli’nin Sürdürülebilirlik Performansı “S&P Global Altın Klasman’ Statüsüyle Bir Kez Daha Teyit Edildi

Milano, - Pirelli, S&P Global tarafından yayımlanan ve 7.500'den fazla şirketin sürdürülebilirlik profillerinin değerlendirildiği 2022 Sürdürülebilirlik Yıllığında bir kez daha Altın Klasmanda yer alma başarısı gösterdi. 

 

Pirelli’nin “S&P Global Altın Klasman” kategorisindeki yeri bir kere daha teyit edildi. Sıralamalar, her yıl S&P Global Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksleri için Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi esas alınarak hazırlanıyor. Daha önce açıklandığı üzere Pirelli, 2021’de ortalamanın 31 puan olduğu sektörde toplam 77 puanla Dow Jones Dünya ve Avrupa Sürdürülebilirlik Endekslerinin Otomobil ve Komponentler kategorisinde en iyi performansı gösteren şirketler arasında yer almıştı.

 

Pirelli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Marco Tronchetti Provera, şu yorumda bulundu: “Pirelli’nin 150. yıl dönümünü kutlarken 2022 Sürdürülebilirlik Yıllığında Altın Klasman statümüzün bir kez daha teyit edilmesinden gurur duyuyoruz. Bu başarı, şirketteki her ekip üyesinin tüm paydaşlar için değer yaratma hedefiyle sürdürülebilir ve uzun vadeli büyüme stratejisine dayalı bir iş modelini kararlılıkla uygulaması sonucu mümkün olabiliyor.”


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet