Plastik Atıklar İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Giriş Bileti Oldu

“İyilik için kirlenmek güzeldir” söylemiyle herkesi gezegenin iyiliği için kolları sıvamaya çağıran OMO, Okul Dışarıda Günü’nde çocukların çizdiği resimden ilhamla, geri dönüşüm konusunda farkındalığı artırmak için ayrıştırılmış plastik atıkları kullanarak sıra dışı bir enstalasyona imza attı.

Yayınlanma:
Plastik Atıklar İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Giriş Bileti Oldu

“İyilik için kirlenmek güzeldir” söylemiyle herkesi gezegenin iyiliği için kolları sıvamaya çağıran OMO, Okul Dışarıda Günü’nde çocukların çizdiği resimden ilhamla, geri dönüşüm konusunda farkındalığı artırmak için ayrıştırılmış plastik atıkları kullanarak sıra dışı bir enstalasyona imza attı. “Çocukların geri dönüşüm yapılan temiz bir gezegen hayali resimlerde kalmasın” çağrısında bulunan markanın sanatçı Şevval Konyalı iş birliğiyle hazırladığı çalışma Kadıköy, Taksim ve Gayrettepe Metro istasyonlarından sonra 4 Şubat’tan itibaren İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenmeye başlandı. 12,13,19 ve 20 Şubat tarihlerinde 0-15 yaş arası çocuklar yanlarında getirecekleri plastik atıkları giriş bileti olarak kullanıp müzeyi ücretsiz gezebilecek.

 

Türkiye’nin en sevilen çamaşır bakım markalarından OMO, tamamı ayrıştırılmış plastik atıklarından oluşan enstalasyonu bir ay boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergileyecek. Sanatçı Şevval Konyalı imzasıyla Okul Dışarıda Günü’nde çocukların çizdiği “geri dönüşüm yapılan temiz bir gelecek” hayalinden ilham alan eser, 900 plastik şişeye yeniden hayat veriyor ve temiz dünyanın üzerinde yeşeren hayatı sembolize ediyor. Çalışma, 4 Şubat - 4 Mart tarihleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenecek. 

 

Plastik Atık Getiren Çocuklara Giriş Ücretsiz

Okul gezileri ve grup etkinlikleri hariç, aileleriyle bireysel ziyarette bulunan 0-15 yaş aralığındaki çocuklar, 12-13 Şubat ve 19-20 Şubat tarihlerinde bu atık ünitelerine getirecekleri bir plastik atıkla müzeye ücretsiz giriş yapabilecek.

 

“İyilik için kirlenmek güzeldir” mesajıyla hem yetişkinleri hem de çocukları gezegenin iyiliği için harekete çağıran OMO, ayrıca geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla müze bahçesine yerleştirdiği geri dönüştürülebilir atık ünitesi bir ay boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yer alacak. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet