Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sınavı Açıklaması

Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sınavı’nın teknik altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve sınavın yapılmasına ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı. Sınava ilişkin gelişmelerin Sağlık Bakanlığı’nın...

Yayınlanma:
Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sınavı Açıklaması

Sağlık Bakanlığı Başasistanlık Sınavı’nın teknik altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve sınavın yapılmasına ilişkin çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı. Sınava ilişkin gelişmelerin Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinden paylaşılacağı kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı, 16 Temmuz 2018 tarihinde ilan edilmesine ve başvurusu 31 Aralık 2018’de sona ermesine karşın ‘teknik altyapı çalışmaları devam ettiği’ gerekçesiyle halen yapılamayan Başasistanlık Sınavı’na ilişkin olarak Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 20 Aralık 2019 tarihli başvurusuna yanıt verdi. TTB’nin başvurusunda, Başasistanlık Sınavı’na ilişkin sürecin yaklaşık 16 aydır sürmesine karşın halen sınavın yapılmasına dair bir gelişme olmadığı, sınav için ABD dolarının 4,86 TL olduğu dönemde 900 TL. başvuru ücreti yatıran adayların, sürecin bu kadar gecikmesi dolayısıyla aile yaşantılarını etkileyecek belirsizlik ve kaygı yaşadıkları aktarıldı. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden 13 Ocak 2020 tarihinde TTB’ye gönderilen yanıtta, “Başasistanlık Sınavı teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış olup sınavın yapılmasına ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Söz konusu sınava ilişkin her türlü gelişme hakkında Bakanlığımız internet sitesi duyurular kısmında ayrıntılı olarak bilgi verilecektir” ifadelerine yer verildi. (BSHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet