Sağlıkçıların Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapıldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarını açıkladı.Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda düzenlemelerin detaylarını...

Yayınlanma:
Sağlıkçıların Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapıldı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarını açıkladı.


Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda düzenlemelerin detaylarını açıklayana Bakan Koca, “Sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti yönünde önemli bir adım daha attık. Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde çalışanlarımızın beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptık. Sağlık çalışanlarımızın en çok talep ilettikleri konulardan biri olan eşlerin görev yeri değişikliği taleplerinde kıdem şartını kaldırdık. Böylece, kurum için naklen tayin ile yer değişikliği yapan personelin eşine grup ve kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk. Eşi kamu görevlisi olmayan stratejik personelin (tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacılar) aile birliği mazeretine bağlı tayin talebinde bulunabilmesi için atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibariyle son 4 yıl içinde bin 140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını son beş yıl içinde bin 140 gün olarak revize ettik. Aynı yönetmelik değişikliği ile branşnıda eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzman tabip ile uzman diş tabiplerinin başvurusu için yabancı dil şartını kaldırdık. Getirilen düzenlemelerin personelimize hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu. (BSHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Keşfet